GoldenEar Technology T66. Kolumny z aktywnym basem

GoldenEar Technology prezentuje swoje najnowsze kolumny wolnostojące, model T66.

Konstrukcja ta ma aktywną sekcję niskotonową i jest pierwszym modelem z nowej serii „T”. To wysokie, smukłe kolumny ze wzmacniaczem głośnika niskotonowego sterowanym przez DSP. Do ich budowy wykorzystano wstęgowy głośnik wysokotonowy High-Velocity Folded Ribbon AMT, głośniki nisko-średniotonowe z odlewanymi koszami oraz głośniki niskotonowe o większym niż poprzednio skoku membrany, a także membrany pasywne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Polski dystrybutor, firma Audiofast, mówi, że nowością T66 są „liczne udoskonalenia w porównaniu z serią Triton”. Jak czytamy, poprawiono konstrukcję zwrotnicy, zastosowano „wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie” oraz dodano nową metalową podstawę i maskownicę. Poza klasycznym błyszczącym lakierem fortepianowym, dostępne jest także czerwone wykończenie obudowy.

I dalej:

Ważnym elementem są również wysokiej jakości złącza głośnikowe, teraz z możliwością bi-wiringu. Zestaw zawiera pozłacane zworki Bare Naked firmy AudioQuest. Przetworniki nisko-średniotonowe GoldenEar z odlewanymi koszami zostały wyposażone w ulepszony zespół cewek minimalizujący zniekształcenia i wykorzystują wtyki fazowe Multi-Vaned zapewniające doskonałą reakcję poza osią głośnika. Podstawa kolumn z odlewu aluminiowego jest solidna i regulowana, wyposażona w aluminiowe nóżki do montażu na różnych podłożach. Opcjonalnie dostępne są kolce, które minimalizują straty energii i jeszcze bardziej optymalizują jakość dźwięku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Elektronika sekcji aktywnego basu, informuje producent, została „zainspirowana modelem SuperSub” i ma być w modelu T66 lepsza, a w dodatku pracuje w połączeniu z procesorem DSP Analog Devices. Wszystko po to, aby „uzyskać bardziej równomierne i rozszerzone pasmo przenoszenia, co skutkuje czystszym i głębszym basem przy niższych zniekształceniach”. Niskotonowe membrany bierne w kolumnach mają gwarantować szersze przenoszenie basów i niższe zniekształcenia: „To innowacyjne rozwiązanie eliminuje tradycyjne zniekształcenia kompresji powietrza występujące w konstrukcjach typu bas-refleks”.

 
Cena: T66 Black – 32 880 zł ⸜ T66 Red – 34 290 zł.

www.GOLDENEAR.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne