Geology The Open 45 Credenza. Półka na winyle (i nie tylko)

Amerykańska firma Geology zaproponowała stolik na gramofon i winyle.

Prowadzona od 2011 roku przez małżeństwo Adama i Vanessę Friedmanów, mająca swoją siedzibę w Kaliforni firma, specjalizuje się w produkcji krótkich serii, wykonywanych ręcznie, przepięknych mebli z drewna. W jej ofercie znajdziemy krzesła, fotel, ławkę, a także dwa modele półek przeznaczonych dla miłośników winyli. Model The Open 45 Credenza jest najnowszym dodatkiem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze, że każdy mebel został „starannie opracowany przez Adama, projektanta i rzemieślnika”, a każdy element jest „wykonany ręcznie przez lokalnych rzemieślników”:

Znaczenie i wartość przedmiotu ujawnia się z czasem, odzwierciedlając uwagę i cierpliwość zainwestowane w proces projektowania. Właśnie w tym procesie staram się projektować przedmioty, które nas „słuchają”, bez wysiłku dostosowując się do zmieniających się potrzeb domu i jego mieszkańców.

The Open 45 Credenza została zaprojektowana po to, aby „promować korzystanie ze swojej kolekcji winyli”. Jest to modułowa półka/stolik, którą można poskładana kilka sposobów dzięki wymiennym elementom. Dolna część pochylona jest pod kątem 45⁰, stąd nazwa półki, co pozwala na piękne wyeksponowanie płyt. Wewnątrz półki znalazł się kanał na okablowanie, a na wierzchu można umieścić półki dla gramofonu, wzmacniacza, a nawet małych kolumn. Półka dostępna jest w dwóch wersjach – dłuższej (7 stóp) i krótszej (5 stóp).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

GEOLOGYSTUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne