Gato DIA-250S NPM w salonie Q21. Prezentacja wzmacniacza zintegrowanego z odtwarzaczem plików

Salon Q21 zaprasza na prezentację wzmacniacza zintegrowanego Gato DIA-250S NPM.

Gato DIA-250S NPM  jest wzmacniaczem zintegrowanym w którym zainstalowano moduł odtwarzacza plików. Oferuje on wejścia analogowe i cyfrowe oraz bezprzewodowe łącze Bluetooth aptX. Model DIA-250S jest wersją rozwojową wzmacniacza zintegrowanego DIA-250, a litera „S” w nazwie oznacza, że mamy do czynienia poprawioną wersją pierwowzoru.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wprowadzone zmiany objęły przede wszystkim układy elektryczne i rozplanowanie podzespołów. Na liście najistotniejszych udoskonaleń znalazły się m.in. zoptymalizowany filtr sieciowy, ulepszone zasilanie główne i lokalne, nowy stopień wejściowy i ulepszony stopień wyjściowy, nowe stopnie analogowe w przetworniku D/A, udoskonalony tor sygnału cyfrowego. Jak czytamy w materiałach prasowych, z  praktycznego punktu widzenia najistotniejszą zmianą jest wbudowanie modułu Bluetooth aptX, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń wyposażonych w łączność Bluetooth, np. smartfonu, tabletu lub komputera.

O nowym urządzeniu producent pisze:

„Wszystkie zmiany i udoskonalenia pozwoliły uzyskać bardziej detaliczne brzmienie, jeszcze lepszą mikrodynamikę i gwarantują więcej „powietrza” wokół muzyków. Materiał dźwiękowy podawany jest z zachowaniem niezwykłej naturalności i muzykalności, cech zazwyczaj zarezerwowanych dla znacznie droższych wzmacniaczy pracujących w klasie A/B. Wbudowany przetwornik D/A gwarantuje doznania muzyczne na poziomie najbardziej wyrafinowanych konstrukcji klasy high-end”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sygnał ze wszystkich wejść cyfrowych zamieniany jest na 192 kHz/24 bity. Za pomocą tradycyjnych, fizycznych wejść i przy wykorzystaniu łączności bezprzewodowej Bluetooth do DIA-250S można podłączyć odtwarzacz CD, odtwarzacz Blu-ray, stację dokującą, odtwarzacz przenośny, tuner telewizji kablowej lub satelitarnej, a także smartfon, tablet i komputer.

Skrót NPM w nazwie oznacza, że urządzenie, które ma to rozwinięcie w nazwie oferuje funkcjonalności sieciowe m.in. bezpośredni dostęp do serwisów muzycznych Tidal, Qobuz oraz Deezer. Moduł odtwarzacza plików jest również kompatybilny z UPnP i DLNA, dzięki czemu możemy odtworzyć muzykę zgromadzoną np. na serwerze NAS czy komputerze. Dodatkowo urządzenie zintegrowane jest z systemem Roon.

Moduł NPM stworzono na bazie otwartej platformy, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe dodawanie kolejnych funkcjonalności poprzez aktualizację oprogramowania.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne