Monitor Audio Cinergy. System kolumn do kina domowego „custom” z certyfikatem THX

Monitor Audio Group, brytyjska firma specjalizująca się w systemach kolumnowych, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego systemu kolumn do kina domowego o nazwie Cinergy.

Jest to zintegrowanym, skalowalny system przeznaczony do zabudowania w systemach typu custom. Jak czytamy w materiałach prasowych, jego celem jest „umieszczenie w centrum zainteresowania instalatorów”. Co ważne, system  Cinergy otrzymał certyfikat THX Ultra. Nowa seria obejmuje modele: Cinergy 100, 200, 300 i Sub15.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Cinergy jest kompletnym systemem kina domowego, który został zaprojektowany – jak czytamy – ze świadomością, że „każda instalacja jest inna i że nie ma dwóch takich samych”. Został więc zbudowany tak, aby ułatwić instalatorom jego użytkowanie w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie doświadczyli. Jego funkcje specjalne obejmują konstrukcję modułu średnio-wysokotonowego, który można obracać w razie potrzeby, co pozwala dostosować go do orientacji kolumny. Rozwiązania te obejmują również metody izolacji i mocowania kolumn, które pomagają osiągnąć znakomite wyniki. Różne opcje umożliwiają mocowanie kolumn do ścianek ze stelażem, mocowanie do pełnych ścian lub do podłogi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jedną z kluczowych cech systemu jest to, że instalatorzy mogą z łatwością obrócić moduł głośników średniotonowych w Cinergy 100, 200 i 300, w zależności od tego, czy instalują kolumny w pionie, czy w poziomie. Cinergy oferuje również wymienny moduł średnio-wysokotonowy, co pozwala zaprojektować systemy „szyte” na miarę. Ta inteligentna innowacja projektowa oznacza, że w Cinergy 300 moduł średnio-wysokotonowy można zamieniać miejscami z przetwornikami basowymi. Oprócz zintegrowanych uchwytów, które ułatwiają przenoszenie kolumn, systemy Cinergy oferują również poręczne nóżki i izolatory, które redukują wibracje.

www.MONITORAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne