Fyne Audio F1-8S & Vintage Five. Kolumny podłogowe & podstawkowe

Polski producent firmy Fyne Audio, Electronic International Commerce (EIC),  zapowiedziała wprowadzenie do jej oferty dwóch nowych kolumn: podłogowego modelu z serii „F1” oraz kompaktowego, należącego do serii „Vintage”.

F1-8S

Kolumny, noszące oznaczenie F1-8S, wyposażone są, podobnie jak model podstawkowy, w 8-calowy przetwornik IsoFlare. Dzięki większej obudowie, połączonej z portem BassTrax, nowa kolumna głośnikowa dysponuje – jak czytamy  materiałach prasowych – „wyraźnie lepszym niż monitor basem sięgającym 30 Hz”. Wysokie tony odtwarza kopułka wysokotonowa o średnicy 25 mm wykonana z magnezu. To połączenie daje pasmo przenoszenia 30 Hz do 34 kHz.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent F1-8S mówi o ich wysokiej skuteczności, sięgającej 91 dB/1 W, co zapewnia tym samym:

Reprodukcję o szerokim zakresie dynamiki i kompatybilność z najszerszą gamą wzmacniaczy tak lampowych jak i potężnych końcówek tranzystorowych.

Kolumny zostały  zaprojektowane, wykonane i wykończone ręcznie w brytyjskim zakładzie produkcyjnym Fyne Audio z użyciem „najwyższej jakości forniru” z orzecha włoskiego. Zwrotnica wyposażona jest w płynną regulację poziomu w zakresie wysokich tonów i wyższej średnicy w zakresie pomiędzy 2,5 kHz i 5 kHz.

» Cena: 69 999
Vintage Five

Fyne Audio dołącza do swojej oferty kolumn głośnikowych w serii Vintage kompaktową konstrukcją o nazwie Vintage Five, wyposażoną w 5-calowy przetwornik współosiowy IsoFlare. W monitorze tym odnajdziemy także wszystkie inne techniczne rozwiązania stosowane w większych modelach tego producenta: zawieszenie FyneFlute, port basowy BassTrax, a także zwrotnice wykonane w technologii Deep Cryogenically Treated zawierające płynną regulację „Presence” pozwalającą dopasować brzmienie do akustyki pomieszczenia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obudowy kolumn wykonano ręcznie zgodnie z zasadą o której producent mówi: „żadnych kompromisów”:

Propozycja Fyne Audio Vintge Five to odważna deklaracja umiejętności wytworzenia perfekcyjnego dźwięku w naprawdę kompaktowej obudowie.  
» Cena: 19 999

www.FYNEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne