Furutech na wystawie High End 2024: NCF Power Vault Power, Project V1

Tegoroczna edycja targów audio HIGH END odbędzie się w dniach od 9 do 12 maja w MOC Event Center w Monachium (Niemcy).

W czasie mającej się odbyć już w tym tygodniu wystawy High End 2024 firma Furutech planuje pokazać kilka nowych produktów, w tym od dawna oczekiwaną listwę zasilającą NCF Power Vault Power oraz interkonekty Project V1.

» Furutech PROJECT V1 ⸜ kabel zasilający AC, test → TUTAJ

NCF Power Vault Power

Projekt NCF Power Vault wygląda po prostu znakomicie. Jego obudowę wykonano na maszynach CNC ze „specjalnego stopu aluminium”, co ma dać „nieprzeniknioną osłonę przed zakłóceniami EMI i RFI”. Gniazda zostały niezależnie okablowane gniazda za pomocą ekranowanych kabli α (Alpha) -OCC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

NCF Power Vault została zaprojektowana z myślą o podstawowej zasadzie: jednostka dystrybucji zasilania powinna nie tylko rozprowadzać moc, ale także skutecznie radzić sobie z szumami o wysokiej częstotliwości. Twoje wrażenia dźwiękowe są zasadniczo kształtowane przez jakość pobieranej energii elektrycznej, a zakłócenia, takie jak burze wpływające na przez linie prądu przemiennego i jej uziemienie, mogą poważnie wpłynąć na jakość dźwięku systemu audio.

Szumy o wysokiej częstotliwości i szum elektromagnetyczny, emitowane w całym systemie w wyniku efektu antenowego, stanowią poważne wyzwanie przy ich usuwaniu. Furutech informuje, że podczas gdy wiele produktów do dystrybucji zasilania próbuje złagodzić ten szum za pomocą zwykłych obwodów elektrycznych, w przypadku NCF Power Vault przyjęto „inne podejście”:

Wykorzystując specjalistyczne materiały, zaawansowane techniki izolacji i innowacyjne metody uziemienia, wprowadza metodę „indukcji i absorpcji” specjalnie dostosowaną do eliminacji szumów. Dzięki NCF Power Vault zanurz się w delikatności, wyrafinowaniu i niuansach każdego występu. Uwolnij mikro- i makrodynamikę, która urzeknie Cię i pozostawi bez tchu. Popraw swoje wrażenia dźwiękowe i wizualne dzięki przełomowej technologii Furutecha.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
» Cena: 7889 euro
Project V1

Drugim produktem zapowiedzianym na wystawę jest interkonekt liniowy Project V1-L:

Project V1-L jest szczytowym osiągnięciem wśród wysokiej klasy interkonektów (…). Zaprojektowany został z taką samą precyzją i zaangażowaniem w wyjątkową jakość dźwięku, jak kabel zasilający Project V1 i interkonekt gramofonowy Project V1-T, dzięki czemu Project V1-L zapewnia niezwykły poziom szczegółowości, przejrzystości i dokładności dźwięku w odtwarzaniu muzyki.

Podstawą interkonektów Project V1-L jest hybrydowy przewodnik wewnętrzny OCC pokryty srebrem α(Alpha) oraz przewodnik zewnętrzny α(Alpha) DUCC, czyli ta sama specjalistyczna miedź, która została użyta w kablu Project V1. Jak mówi producent, aby „jeszcze bardziej poprawić jakość dźwięku” i „zachować integralność sygnału”, Furutech zastosował w konstrukcji tego interkonektu technologię NCF (Nano Crystal2 Formula).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Cechy szczególne (wg producenta):

  •     Wielowarstwowa powłoka zewnętrzna składająca się z wysokiej jakości izolacji i warstwy tłumiącej drgania. Trójwarstwowe ekranowanie i dwuwarstwowa konstrukcja tulei zapobiegają zewnętrznym zakłóceniom.
  •     Specjalne wtyki z serii Project V1-L, w tym wtyki RCA/XLR i pierścienie tłumiące drgania, wykorzystują specjalny antystatyczny i antyrezonansowy materiał NCF firmy Furutech w połączeniu z wysokiej jakości nylonową izolacją. Przewodniki wtyków wykonane są z niemagnetycznej, pokrytej rodem czystej miedzi α(Alpha), umieszczonej w korpusach izolowanych materiałem NCF.
  •     Specjalnie zaprojektowany pierścień tłumiący poprawia przyczepność i zapobiega potencjalnym zniekształceniom. Obudowy tych specjalnych złączy i pierścieni tłumiących są wykonane z 4-warstwowego hybrydowego włókna węglowego NCF, wykończonego specjalną utwardzoną przezroczystą powłoką tłumiącą.
»  Cena: 6814 euro

Te, i nie tylko, produkty już w ten weekend w Monachium → MOC Hall 3, L01.

Kiedy i gdzie

09 – 12 maja 2024

czwartek + piątek: 10 am do 6 pm
tylko branża audio

sobota: 10 am do 6 pm
niedziela: 10 am do 4 pm

MOC München
Lilienthalallee 40
80939 Monachium, Niemcy

www.HIGHENDSOCIETY.de

www.FURUTECH.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne