iFi Audio SE 4,4 to XLR ⸜ kabel 4,4 mm → XLR

Brytyjska firma iFi Audio zaprezentowała kabel, który pozwala wysłać sygnał liniowy z gniazda zbalansowanego Pentaconn do stereofonicznych wejść XLR.

Polski dystrybutor, 21Distribution, pisze, że jest on przeznaczony „dla wszystkich fanów sprzętów mobilnych, a także nowoczesnych produktów, które wyposażone są w zbalansowane gniazdo 4,4 milimetra zamiast klasycznych XLR”. I dalej:

Takie rozwiązanie pozwala na tworzenie znacznie mniejszych sprzętów z wyjściem zbalansowanym, bo Jack 4,4 mm Pentaconn zajmuje po prostu mniej przestrzeni. W iFi wiemy, jak wielu z Was poszukiwało takiego przewodu, dlatego stworzyliśmy tańszą wersję już dostępnego produktu. Korzystaj tak, jak lubisz, podłącz np. iFi Zen DAC V2 do klasycznego wzmacniacza z wejściami XLR i ciesz się zbalansowanym dźwiękiem w najwyższej jakości. Kabel iFi Audio SE 4,4 mm na XLR został zaprojektowany właśnie dla Ciebie.
» iFi Audio w HIGH FIDELITY: iFi Audio iDSD DIABLO 2 ⸜ DAC/wzmacniacz słuchawkowy, test → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Opracowane przez firmę Sony zbalansowane wyjście 4,4 mm Pentaconn jest coraz popularniejsze i można je spotykać zarówno w domowych, jak i w przenośnych urządzeniach audio. W przypadku iFi Audio będą to: iDSD Diablo 2, ZEN DAC Signature V2, NEO Stream. Aby podłączyć te urządzenia do urządzeń z wejściami XLR, takiego jak przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane lub wzmacniacze mocy, potrzebny będzie kabel przejściowy z 4,4 mm na XLR.

Producent mówi, że w kablu SE 4,4 mm do XLR wykorzystał przewody z miedzi beztlenowej (OFC) o całkowitym przekroju 22AWG, co ma zapewnić „optymalny transfer sygnału”. Kabel ten jest zbudowany z dwużyłowej struktury równoległej i ma wewnętrzne ekranowanie zapewniane przez metalową siatkę. Jak czytamy:

Cechy te służą do ochrony kabla przed zakłóceniami o częstotliwości radiowej (RFI) i zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI), zapewniając w ten sposób najczystsze możliwe medium do przesyłania sygnału.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wtyki XLR mają obudowę ze stopu aluminium i pozłacane złącza. Także i wtyk Pentaconn ma pozłacane styki, a jego elementy, jak mówi producent, zostały poddane „precyzyjnej obróbce CNC” i ma on krawędź uniesioną o 1,5 mm, co ma zapewnić „najwyższą jakość połączeń audio”. W podsumowaniu czytamy:

Przewodniki OFC o wysokiej przewodności z miedzi beztlenowej 22AWG, termoplastyczny elastomer (TPE) i równoległa struktura podwójnego rdzenia. W połączeniu z obudową ze stopu aluminium, minimalną rezystancją, zbalansowanemu połączeniu i pozłacanymi złączami zapewnia on doskonałe brzmienie przy najwyższej jakości wykonania. 
Cena: 239 zł

www.IFIAUDIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne