Furutech CF-601M NCF & CF-602F NCF. Wtyki XLR z techniką NFC

Japoński producent okablowania i wtyków, firma Furutech, wprowadziła do sprzedaży wtyki XLR z techniką NFC.

Są to pierwsze symetryczne wtyki firmy Furutech z techniką Nano Crystal² Formula (NCF). Materiał ten jest skumulowanym wynikiem ponad 30-letnich wysiłków firmy Furutech mających na celu wyeliminowanie rezonansów elektrycznych i mechanicznych z transmisji sygnału i mocy w zastosowaniach audio i wideo. jak deklaruje producent, otrzymujemy dzięki temu radykalną redukcję szumów, lepsze obrazowanie i skupienie oraz lepszą scenę dźwiękową – „CF-601M NCF i CF-602F NCF przeniosą przyjemność słuchania na wyższy poziom”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
NCF: Nano Crystal² Formula

Technika ta stosowana jest w wybranych produktach firmy Furutech. Materiał ten zawiera krystaliczny materiał, który ma dwie „aktywne” właściwości. Po pierwsze, generuje jony ujemne, które eliminują ładunki elektrostatyczne. Po drugie, przekształca energię cieplną w daleką podczerwień. Furutech łączy ten materiał z nanocząsteczkami ceramicznymi i proszkiem węglowym, aby uzyskać dodatkowe właściwości tłumiące poprzez „efekt piezoelektryczny”. Znajdziemy ją wyłącznie w produktach Furutecha.

Technika

Korpusy CF-601M NCF i CF-602F NCF wykonano z żywicy ciekłokrystalicznej NCF. Żywica ta zawiera nylon, włókno szklane, nanometryczne krystaliczne cząstki piezoceramiczne, proszek węglowy i specjalny materiał antyrezonansowy Furutecha o nazwie „NCF”. Ten sam specjalny materiał tłumiący NCF jest wstrzykiwany w rodowane, jednoczęściowe styki przewodzące z czystej miedzi α (Alpha) CF-601M.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cechy szczególne:
  • Rodowane, jednoczęściowe styki przewodzące α (Alpha) z czystej miedzi i korpusy wykonane z odpornej na wysoką temperaturę żywicy ciekłokrystalicznej NCF.
  • Główny korpus z nylonu, włókna szklanego, krystalicznych piezoceramicznych cząstek o rozmiarach nano, proszku węglowego i specjalnego materiału antyrezonansowego „NCF” firmy Furutech łączy odporną na wysoką temperaturę żywicę polimerową ciekłokrystaliczną NCF.
  • Obudowa: wielowarstwowa hybrydowa obudowa karbonowa NCF składająca się z zewnętrznej twardej przezroczystej powłoki pokrytej kolejną warstwą hybrydowego, posrebrzanego włókna węglowego NCF 3K na niemagnetycznej obudowie ze stali nierdzewnej.
  • Przewód przewodzący mocowany śrubą dociskową lub lutowaniem.
  • Średnica kabla max. 10 mm.
Cena
  • CF-601M NCF – 147 USD/szt.
  • CF-602F NCF – 169 USD/szt.

www.FURUTECH.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne