Exposure Electronics 360 ⸜ gramofon

Brytyjska marka Exposure Electronics zaprezentowała zaskakującą nowość: gramofon.

Firma audio z siedzibą w West Sussex ma bogatą historię w produkcji urządzeń audio, w tym odtwarzaczy CD, wzmacniaczy zintegrowanych, przedwzmacniaczy gramofonowych i końcówek mocy, ale pierwszy w jej ofercie gramofon jest – jak czytamy w materiałach prasowych – produktem zrodzonym z próśb klientów:

To bardziej przypadek „wy prosicie, my słuchamy – czytamy dalej. Nasi klienci od jakiegoś czasu prosili nas o gramofon Exposure, który płynnie uzupełniałby naszą gamę elektroniki.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cechy szczególne (wg producenta)
  • Cokół wykonany jest z lekkiego laminatu, którego rdzeń stanowi pianka poliuretanowa.
  • Nóżki izolacyjne wykonane z gumy santoprenowej i wzmocnione aluminium.
  • Mosiężna piasta łożyska o bardzo niskim współczynniku tarcia.
  • Silnik 24 V z aluminiowym kołem.
  • Wysokiej jakości precyzyjne ramię.
  • Zewnętrzny zasilacz z precyzyjnym kontrolerem prędkości dla lepszej stabilności prędkości.
  • Zasilacz z przyciskiem wyboru prędkości dla 33,3 RPM i 45 RPM.
  • Dostępny w kolorze czarnym.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowy gramofon Exposure 360 ma napęd paskowy i minimalistyczną estetykę dopasowaną do innych produktów tej firmy, dostępny w jednolitym szarym matowym wykończeniu z czarnym wykończeniem krawędzi o wysokim połysku. Przyciągająca wzrok jaskrawoczerwona mata pasuje do czerwonego wyświetlacza LED i wskaźników stosowanych w elektronice marki. Patrząc na model 360 nietrudno stwierdzić, że jego producentem OEM jest Rega i jest to jakaś wersja modelu P3.

Jeśli chodzi o konstrukcję gramofonu Exposure 360, podstawa jest lekką, ale sztywną konstrukcją, zbudowaną z rdzenia z pianki poliuretanowej umieszczonego pomiędzy dwiema cienkimi, ale sztywnymi warstwami laminatu. Dwuwarstwowy szklany talerz i aluminiowe łożysko zostały zaprojektowane tak, aby – jak czytamy – zapewnić stabilność prędkości obrotowej, podczas gdy zintegrowane ramię wykonano przy użyciu „inteligentnej redystrybucji masy, aby zapewnić jak najmniej punktów rezonansowych”. Ramię jest zamontowane do obudowy łożyska, aby „zapewnić wysoką sztywność i dokładność”, a samo łożysko posiada „mosiężną piastę o bardzo niskim współczynniku tarcia”, która jest dodatkowo przymocowana do cokołu za pomocą aluminiowego kołnierza.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Synchroniczny silnik 24 V jest obsadzony aluminiowym kołem pasowym. W zestawie z gramofonem 360 znajduje się również oddzielny zasilacz, który ma gwarantować, że szumy elektroniki nie wpływają na sygnał użyteczny. W zasilaczu można elektronicznie wybrać prędkość – 33,3 lub 45 obr./min.

W zestawie z gramofonem Exposure 360 nie ma wkładki, ale brytyjska marka twierdzi, że nadaje się on do pracy z wkładkami MM i MC.

Cena

Gramofon Exposure 360 jest dostępny w cenie 1300 funtów (bez wkładki) i można go kupić już teraz.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

EXPOSUREHIFI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne