AURALiC Aries G2.2 oraz Vega G2.2 już w Polsce

Polski dystrybutor firmy AURALiC poinformował o dostępności transportu plików Aries G2.2 oraz o przetworniku D/A Vega G2.2.

Jak czytamy w materiałach prasowych, oba urządzenia zostały poprawione względem poprzedników, „jeszcze bardziej podnosząc poprzeczkę konkurencji”. I dalej:

Są dopracowane w każdym calu, będąc kulminacją ponad 10 lat projektowania oraz produkcji najwyższej klasy sprzętu audio. I oferują nie tylko – co w przypadku marki AURALiC niemalże oczywiste – znakomite brzmienie, ale także wiele innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, które wynoszą brzmienie na nowe pułapy.
Aries G2.2 – transport plików z platformą Tesla G3

Transport plików bazuje na zupełnie nowej architekturze, platformie Tesla G3 – autorskim rozwiązaniu marki w nowej wersji:

Zaprojektowana specjalnie, aby stanowić trzon cyfrowego strumieniowania audio, najnowsza platforma Tesla G3 bazuje na nowoczesnym czterordzeniowym i 64-ro bitowym procesorze. Posiada on aż 8-krotnie większą moc obliczeniową w stosunku do poprzedniej serii oraz 4 GB dedykowanej pamięci, która posiada technologię DMA. Ta ostatnia, znana także jako „Direct Memory Access” pozwala na bezpośredni dostęp wszystkich wejść i wyjść audio do procesora, co z kolei zapewnia nie tylko mniejsza latencję, ale przede wszystkim znacząco – bo aż o 90% – redukuje szkodliwy jitter.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Tym, co odróżnia transporty plików z serii Aries od innych rozwiązań, ma być, jak czytamy, „perfekcyjna integracja sprzętu z oprogramowaniem”. AURALiC ponad 10 lat temu zaprezentował opracowaną przez siebie platformę Lightning DS, która oferuje pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką, umożliwiając zarządzanie bibliotekami. Umożliwia ona znakomitą integrację różnych źródeł muzyki: nasze ulubione albumy możemy odtwarzać zarówno z plików lokalnych, radia internetowego, czy serwisów strumieniujących. W zakresie tych ostatnich mamy do dyspozycji chociażby Tidal (w tym Tidal Connect), Spotify (w tym Spotify Connect) ale także Qobuz, czy HighResAudio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Aby uniknąć niepożądanych interferencji szkodliwe wpływających na brzmienie zastosowano izolatory galwaniczne, które zastosowano pomiędzy kluczowymi elementami takimi, jak przetwarzanie sygnału, zegar oraz układy wejścia i wyjścia. Zapewnia to zabezpieczenie przed interferencjami typu EMI skutkując niezrównanymi poziomami czystości i przejrzystości w dźwięku.

⸜ Cena 28 500

 

Vega G2.2 –  DAC

Najnowszy przetwornik z serii G2.2 wprowadza aż trzy nowe rozwiązania: architekturę konwersji Fusion DAC, retaktowanie sygnału Direct Data Recording oraz izolację galwaniczną kluczowych sekcji.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Architektura Fusion DAC ma wykorzystywać najlepsze cechy przetworników o architekturze Delta-Sigma i multi-bit. Polega to na tym, że o ile wykorzystano układ przetwornika cyfrowo-analogowego, to pomięto w nim zdecydowaną większość jego funkcji, implementując je oddzielne poprzez autorskie rozwiązania AURALiC. W ten sposób zastosowano specjalny system rekonstrukcji sygnału zegara, autorskie filtry cyfrowe oraz technologie nadpróbkowania, wykorzystując jedynie precyzyjne elementy przełączające w układzie gotowego przetwornika.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

AURALiC Vega G2.2 może stać się centrum domowego systemu audio. A to dlatego, że wyposażono go w analogową regulację głośności, ale także przedwzmacniacz z parą wejść analogowych RCA. W ten sposób możemy w prosty i elegancki sposób bezpośrednio do najnowszego przetwornika źródło analogowe takie, jak gramofon (poprzez odpowiedni przedwzmacniacz) i cieszyć się z wygodnego połączenia dwóch torów audio.

⸜ Cena: 36 800

us.AURALIC.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne