Lumin D3 i L2 w salonie Q21

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy dwóch produktów firmy Lumin.

W salonie w Pabianicach można będzie posłuchać odtwarzacza plików D3 wraz z serwerem L2. W zaproszeniu czytamy:

Historia Lumin jest historią pasji i zaangażowania w doskonałą jakość dźwięku. Jason Lim i Tim Luke, obaj związani z branżą audio od wielu lat, postanowili połączyć swoje umiejętności i doświadczenie, aby stworzyć urządzenia audio, które dostarczałyby wyjątkowe wrażenia dźwiękowe.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Odtwarzacz plików Lumin D3

Tym razem Lumin zaprezentował dwie nowości, z których pierwsza już jest dostępna do odsłuchu w salonie Q21, a druga wkrótce będzie na miejscu:

Lumin D3 to następca niezwykle popularnego w naszym salonie modelu D2. Jest to odtwarzacz sieciowy z „dakiem”, który idealnie nadaje się do zestawów stereo ze średniej i wyższej półki.

W nowym modelu znajdziemy niewielkie zmiany w wyglądzie i budowie. Obudowa jest wykonana z aluminium, ale została wykończona inaczej, by zmniejszyć podatność na zabrudzenia oraz odciski palców.

DAC, który znajdziemy w najnowszym modelu to ESS ES9028Pro. Pozwala on na up-sampling oraz down-sampling do każdego obsługiwanego formatu, czyli do DSD 256 oraz PCM 384. Bufor analogowy zawiera z kolei technologię z Lumina X1, która ma zapewnić niezwykle niski poziom szumu oraz bardzo wysoki zakres dynamiki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Gniazda w odtwarzaczu plików Lumin D3

Lumin D3 wspiera Roon Ready, UPnP, Tidal Connect, Spotify Connect, AirPlay2, odtwarzanie Gapless, Qobuz, TuneIn Radio, a także Plex. Fani MQA również się nie zawiodą, ponieważ sprzęt wspiera je natywnie. Najnowszy Lumin D3 jest dostępny w dwóch kolorach, a wszystkich ciekawych jego brzmienia Q21 zaprasza do swojego salonu na odsłuchy, jest on już bowiem na miejscu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Serwer Lumin L2

Lumin L2 to z kolei niezwykle rozbudowane urządzenie sieciowe. W jednej obudowie znajdziemy serwer, bibliotekę audio z dwoma dyskami oraz przełącznik LAN z czterema portami.

Urządzenie wyróżnia się brakiem konieczności specjalnej konfiguracji, możliwością transferu danych przez USB lub złącze ethernet, ma miejsce na dwa dyski twarde, dwoa porty optyczne ethernet oraz dwa klasyczne RJ45, a także dostępnymi pojemnościami dysków SSD 4 i 8 TB. Obudowa z kolei została usztywniona oraz wykonana z aluminium dla lepszego ekranowania i wytłumienia rezonansów.
Salon Q21 zachęca:

Lumin L2 to idealny partner dla właścicieli odtwarzaczy Lumin, którzy chcą przechowywać własną kolekcję muzyczną. Dzięki intuicyjnej obsłudze można się zaskoczyć zaawansowanymi funkcjami oraz niezrównanej elastyczności.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Gniazda w serwerze Lumin L2
Adres

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne