Astell&Kern UW100 Mk II. Słuchawki bezprzewodowe

Koreański producent proponuje nową wersję swoich bezprzewodowych słuchawek dokanałowych UW100 – tym razem z „Mk II” w nazwie.

W materiałach prasowych czytamy:

Najnowsze słuchawki dalej mają niepowtarzalny design, a przy tym wprowadzają wiele udoskonaleń. Znajdziemy w nich dedykowane układy przetwornika cyfrowo-analogowego o rozdzielczości 32-bitów oraz dedykowane szerokopasmowe przetworniki armaturowe renomowanej marki Knowles. Astell&Kern UW100 Mk II to znakomite słuchawki True Wireless, które nie tylko świetnie grają i dobrze wyglądają, ale są też produktem dopracowanym w każdym calu.

W wersji Mk II słuchawki zostały przeprojektowane. Dla przykładu, w każdej słuchawce znajduje się osobny układ 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego renomowanej marki AKM.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Słuchawki te korzystają z przetworników armaturowych marki Knowles. W każdej słuchawce znajduje się jeden przetwornik pełnopasmowy. Co istotne, teraz przetwornik znajduje się bliżej kanału ucha i pracuje w przeprojektowanej komorze akustycznej. Takie umiejscowienie sprawia, że fala akustyczna, jak czytamy, ma być kierowana bardziej bezpośrednio w stronę słuchacza. A to z kolei „przekłada się nie tylko na bardziej czytelne i czyste brzmienie, ale również na lepsze odwzorowanie planów i pełniejsze wrażenia przestrzenne”.  

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O układzie redukcji szumów producent pisze:

Astell&Kern to słuchawki wyróżniające się także tym, że zastosowano w nich pasywną redukcję hałasów otoczenia. Dzięki specjalnej i przemyślanej konstrukcji, UW100 Mk II eliminują niepożądane dźwięki ze skutecznością aż do 41 dB dla częstotliwości 2 kHz. A to sprawia, że są w tym lepsze, aniżeli wiele słuchawek dokanałowych z aktywnymi systemami redukcji szumów. Co niemniej istotne, pasywna redukcja szumów w przypadku słuchawek koreańskiego lidera nie wpływa w żaden sposób na jakość brzmienia, ponieważ nie ma tutaj żadnej ingerencji w sygnał audio.

Dzięki implementacji najnowszego układu Qualcomm QCC5141 druga edycja bezprzewodowych słuchawek koreańskiej marki wspiera protokół Bluetooth 5.2 oferując 24-bitową jakość transmisji bezprzewodowej. Słuchawki mają także funkcjonalność Google Fast Pair, co znacząco ułatwia ich parowanie z telefonami i tabletami opartymi o system Android. A o jakość połączeń telefonicznych dbają zoptymalizowane mikrofony z układem cVc 8.0, który zapewnia eliminację niepożądanych szumów z otoczenia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Koreański producent na przestrzeni lat wypracował swój własny, unikalny styl. Producent mówi że „łączy on w niezwykły sposób nowoczesność z elegancją i dzięki kontrastującym powierzchniom jest charakterystyczny i niepowtarzalny zarazem” I dalej:

UW100 Mk II zostały przy tym zaprojektowane tak, aby nie tylko wyglądać niepowtarzalne, ale i być niezwykle wygodnymi w realiach codziennego użytkowania. Posiadają ergonomiczny kształt, który łatwo dopasowuje się do ucha, a zastosowane materiały najwyższej jakości tylko wzmagają uczucie obcowania z produktem najwyższej klasy.
Dostępność i cena

Słuchawki Astell&Kern UW100 Mk II dostępne są już w sieciach sklepów HiFiPRO i MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 1390 zł.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.ASTELLNKERN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne