25 lat Leema Acoustics

Walijska firma Leema Acoustics świętuje swoje 25. urodziny.

Założona w Walii w 1998 roku przez dwóch byłych inżynierów dźwięku BBC, Lee Taylora i Mallory’ego Nichollsa (Lee-ma), firma – jak czytamy w materiałach prasowych – pozostała wierna swoim korzeniom i „pozostaje jedną z nielicznych brytyjskich firm hi-fi zaangażowanych w sprawdzone w czasie korzyści płynące z ręcznego budowania urządzeń w Wielkiej Brytanii”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W 2023 roku firma oficjalnie wprowadzi na rynek nową serię Quantum, których prototypy zaprezentowała na kilku pokazach audio w 2022 roku. W serii Quantum znajdziemy nowy odtwarzacz CD Electron, odtwarzacz plików Positron, przetwornik cyfrowo-analogowy/przedwzmacniacz Neutron i wzmacniacz mocy Graviton. Pod czujnym okiem współzałożyciela Lee Taylora Leema Acoustics ma również pracować nad wieloma innymi projektami w ramach obchodów 25-lecia firmy.

W lutym 2023 firma odwiedzi największą imprezę audio w Wielkiej Brytanii, The Bristol Hi-Fi Show, z pełnym systemem demonstracyjnym opartym na Tucana w głównej sali Leema Acoustics (412, czwarte piętro) oraz systemami Quantum w innych lokalizacjach, w tym apartament ELAC (pokój 228, II piętro).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Komentując ćwierć wieku rozwoju firmy, współzałożyciel Lee Taylor powiedział:

Leema zaczynała jako projekt hobbystyczny w małej, wykonanej z metalu szopie, kupionej w katalogu Littlewoods w 1998 roku. Fakt, że nadal robimy to samo 25 lat później, choć na szczęście teraz w znacznie większym budynku, jest dla mnie ciągłym źródłem niespodzianek. Wydaje się, że stare powiedzenie „czas leci, kiedy się dobrze bawisz” jest prawdziwe.  

www.LEEMA-ACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne