Pro-Ject VC-E2 i VC-S3. Myjki płyt LP

Austriacka firma Pro-Ject zaproponowała dwie nowe myjki płyt winylowych.

Swój pierwszy produkt tego typu Pro-Ject Audio Systems zaproponowała w 2016 roku – był to model VC-S. Jak zapewniał producent, było to urządzenie pozwalające na bardzo szybkie umycie płyty i było w dodatku niedrogie. Trzy lata później otrzymujemy dwa nowe modele: VC-E2 I VC-S2 ALU.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowy docisk magnetyczny nie tylko chroni etykietę przed płynem czyszczącym, aby uniknąć jej uszkodzenia, ale przyspiesza również proces czyszczenia. Jak pisze producent, wystarczy umieścić płytę na maszynie, założyć zacisk i gotowe – nie trzeba już żmudnie dokręcać zacisku. Metalowe ramię ma być mechanicznie stabilne i ma skupiać całą moc ssania bezpośrednio na powierzchni płyty. Pojemnik wewnętrzny (VC-E2 = 0,5 l, VC-S3 = 2,5 l) zbiera zużyty płyn i jest łatwy do opróżnienia. Podczas mycia płyty przy użyciu roztworu czyszczącego Wash it 2, płyn będzie odparowywał także i z pojemnika, dzięki czemu nie trzeba go będzie zbyt często opróżniać. W przypadku dużych kolekcji płyt należy rozważyć zakup droższej myjki VC-S3.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nowe maszyny do czyszczenia płyt są produkowane w Europie z – jak czytamy – „wysokiej jakości materiałów o doskonałej jakości wykonania i zawierają wiele praktycznych funkcji”.  W obydwu przypadkach płyta ma być całkowicie sucha już po dwóch obrotach.

Ceny:
  • VC-E2 – 450 euro (w tym VAT)
  • VC-S3 – 699 euro (w tym VAT)

www.PROJECT-audio.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne