Wireworld SILVER SPHERE 48. Kabel HDMI 2.1

Polski dystrybutor firmy Wireworld Cable Technology, producenta kabli audio i wideo, ogłosił wprowadzenie na rynek kabla HDMI Silver Sphere 48.

W kablu tym zastosowano opatentowaną przez Wireworlda konstrukcję Uni-Path, wyjątkowo cichy – chodzi o niski udział szumów tryboelektrycznych – dielektryk Composilex 3 oraz przewodniki ze srebrzonej miedzi OFC, co dało w rezultacie fantastyczny obraz i piękny dźwięk. Kabel ten przewyższa branżowe standardy transmisji 48Gbps, zapewniając obsługę wszystkich funkcji HDMI2.1, w tym rozdzielczości 8K, Dynamic HDR, VRR, HDCP2.3 i Enhanced Audio Return.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Technika

Jak czytamy w materiałach prasowych, standard Ultra High Speed ​​HDMI2.1 postawił przed kablami HDMI wymóg obsługiwania ekstremalnej szybkości transmisji danych na poziomie 48 gigabitów na sekundę. Podczas gdy prędkość 48G jest wymagana do odtwarzania treści w rozdzielczości 8K nowej generacji, kable UHS zapewniają również pełną funkcjonalność wszystkich poprzednich kabli obsługujących 48G i są zalecane w celu zapewnienia najwyższej niezawodności w wymagających aplikacjach 4K.

Poza wymaganiami HDMI2.1 istnieją dodatkowe problemy techniczne, które wpływają na jakość kabli HDMI. Największą szkodą dla jakości dźwięku jest szum tryboelektryczny, który jest generowany przez interakcję przewodników i materiału izolacyjnego. Izolacja Composilex 3. generacji minimalizuje ten szum tak skutecznie, że – jak mówi producent – „dźwięk jest o wiele lepszy niż wcześniej”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Kabel

Opatentowana konstrukcja kabla Uni-Path firmy Wireworld to dokładne ekranowanie, mające na celu zmniejszenie zakłóceń i strat sygnału. Przewodniki z miedzi beztlenowej Silver Sphere 48 pokryte grubą warstwą srebra. Struktura kabla jest również bardzo elastyczna, co ma pomóc w instalacjach AV. Silver Sphere 48 jest dostępny w długościach: 0,6 m, 1 m, 2 m i 3 m.

www.WIREWORLDCABLE.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

 

Poprzednie

Następne