„Zmień płytę, wpadnij do nas!” – giełda winyli w łódzkiej Manufakturze

W nadchodzący weekend (9-10.04) odbędzie się giełda winyli w łódzkiej Manufakturze.

Jak informuje organizator, Na miłośników muzyki czekać będzie kilkanaście tysięcy czarnych płyt, kaset i płyt CD. Pojawią się na niej eksperci z branży audio i goście specjalni: Władysław Komendarek, instrumentalista i kompozytor, a także Tomasz Pniewski, jak czytamyw  materiałach prasowych, „jeden z największych krajowych znawców tego, co związane z płytami i gramofonami”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Giełda płyt winylowych, płyt CD i kaset odbędzie się w Manufakturze po raz pierwszy. Przez dwa dni (sobota i niedziela, 9-10 kwietnia). Na stanowisku Audio Forum mają być odstępni eksperci gotowi odpowiedzieć „na wszystkie pytania dotyczące sprzętu, jego jakości czy konfiguracji”. Ekspercki dyżur będzie pełnił również Tomek Pniewski. Opowie o tym, jak tłoczy się winyle, jak należy o nie dbać, czyścić i przechowywać, a także wprowadzi w tajniki budowy gramofonów i zdradzi o czym pamiętać przy zakupie używanego sprzętu.

W sobotę, 9 kwietnia od godz. 13 na giełdzie będzie obecny Władysław Komendarek, instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1973-1983 członek legendarnej grupy Exodus. Ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych (Klem  Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) jak i jazzowych (Jazz Jamboree). Jest aktywny muzycznie, nie znosi rutyny, ceni bunt, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granicą, zaskakując swych słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami. Wydał ponad trzydzieści płyt długogrających.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Gdzie i kiedy

Giełda winyli w Manufakturze odbędzie się 9 i 10 kwietnia w godzinach 10-21 na parterze przy wejściu głównym do galerii.

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne