Van den Hul CNT. Interkonekt analogowy

W ofercie polskiego dystrybutora firmy Van den Hul, Audio System, pojawił się nowy interkonekt analogowy, model CNT

W materiałach prasowych czytamy:

Ekstremalnie stabilna struktura węglowa osiągana jest dzięki całkowicie innowacyjnej technologii produkcji. Fakt, że w jednym przebiegu wytwarza się 500 metrów stabilnego i nieprzerwanego CNT, dowodzi, że obróbka jest procesem niezwykle zaawansowanym technologicznie. Wyższa impedancja kabla CNT nie stanowi żadnego problemu, ponieważ niska rezystancja w standardowym połączeniu audio to minimum 50 kΩ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak pisze dystrybutor, Van den Hul jest pierwszą firmą na świecie, która miała zaplecze technologiczne i komercyjne, dzięki któremu potrafiła stosować przewodnik węglowy CNT w kablu audio. Carbon Nano Tube to ultracienki przewodnik węglowy o, jak czytamy, „bardzo dobrych właściwościach przewodzących”. Rzeczywista średnica pojedynczej nici wynosi 15 mikronów. 19 takich nici skręconych wzajemnie wokół siebie tworzy jeden wewnętrzny przewodnik w konfiguracji zbalansowanej CNT.

Wyprodukowanie pojedynczej nici o długości 15 mikronów nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza, że 19 pasm musi biec równolegle bez żadnych przerw. Rewolucyjne w swoim czasie kable węglowe van den Hul The First i The Second, powstałe w 1987 roku składają się z 12 000 żył o średnicy 5 mikronów każda, i mają rezystancję 28 Ω na metr. 19 nici CNT daje razem około 65 Ω na metr. Impedancja poprawia się zatem o współczynnik 272 na każdej nici.

Test tego wyjątkowego kabla znajdziecie państwo w ostatnim wydaniu „High Fidelity” → TUTAJ.
Cena

Cena interkonektów wtykami RCA lub XLR wynosi 36 000 zł za 1 m.

www.VANDENHUL.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne