Telos Audio Mini Q. Filtr napięcia zasilającego AC

Tajwańska firma Telos Audio, specjalizująca się w produktach chroniących zasilanie urządzeń, proponuje filtr napięcia zasilającego AC.

Producent pisze o nim:

Mini Q narodził się w oparciu o techniczne know-how naszego produktu z wyższej półki, QNR. Aby uzyskać aktywny obwód kompensacji fazy, który zmieści się w płytce o wymiarach 5 cm na 2,5 cm, trzeba było zostały przearanżować komponenty. Według naszych inżynierów (…) skuteczność Mini Q jest bliska 70% QNR.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie komponenty Mini Q, górna pokrywa, bezpiecznik, wtyczka męska i wszystkie pozostałe elementy zostały wykonane przy użyciu firmowej technologii wygrzewania QBT z sygnałami o ultraszerokim paśmie 0-100 kHz. Mini Q, jak zaznacza producent, został wykonany tak, aby kontrolować rezonanse poszczególnych elementów, także tych wykonanych z metali szlachetnych, złota i platyny. Górna pokrywa Mini Q została zaprojektowana poprzez powiększenie nasadki RCA drugiej generacji i została pokryta palladem, metalem szlachetnym, który charakteryzuje się, jak czytamy, „słodkimi barwami, wyrafinowaniem i gładką teksturą tonalną. Górna pokrywa QBT została podłączona do bolca uziemiającego, aby wpłynąć na „brzmienie” uziemienia w system audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent deklaruje, że do montażu Mini Q został użyty cyfrowy wkrętak dynamometryczny Kanon DTDK-n50ex: „precyzyjny śrubokręt sterowany serwomechanizmem był w stanie zastosować ściśle dopasowaną siłę momentu obrotowego we wszystkich punktach”. Także i płytka drukowana przeszła 36 godzin obróbki kriogenicznej w temperaturze -190⁰ C. Ma to na celu „zmniejszenie naprężeń lutów poprzez zharmonizowanie ich rozkładu molekularnego”.

TELOS-AUDIO.com.tw

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne