Międzynarodowe nagrody Statement in High Fidelity ⸜ German Edition 2022 – przyznane!

Po raz kolejny niemiecki magazyn HIFISTATEMENT.net oraz polski HIGH FIDELITY przyznały swoje nagrody.

Tym razem otrzymują je: przedwzmacniacz liniowy SoulNote P-3 SE oraz przetwornik (głośnik) Børresen 05 Silver Supreme Edition. Przypomnijmy, że Statement in High Fidelity jest międzynarodową nagrodą, przyznawaną wspólnie przez niemiecki magazyn HIFISTATEMENT.net oraz polski HIGH FIDELITY. Nagroda przyznawana jest dwa razy w roku, w „Edycji Niemieckiej” oraz „Edycji Polskiej”. Wręczanie odbywa się w czasie, odpowiednio, wystaw High End w Monachium oraz Audio Video Show w Warszawie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dwa miesiące temu ich redaktorzy naczelni, Dirk Sommer i Wojciech Pacuła, przekazali jedną z dwóch nagród Statement in High Fidelity│Polish Edition 2021 GABI i EDWINOWI van der KLEY za serię kabli Siltech Classic Legend.  Równie ciekawie też wygląda edycja niemiecka 2022: zwycięzców będziemy mogli spotkać podczas wystawy High-End w Monachium.

Po tym, jak niektóre nagrody nie zostały wręczone osobiście z powodu pandemii, a jedynie rozesłane, a spotkania z ich zdobywcami mogły odbywać się tylko wirtualnie, wydaje się, że wszystko wraca do normy. O ile do tej pory nagrodzono m.in. synchronizator rezonansów, audiofilski przełącznik LAN i zasilacz liniowy, tym razem mamy powrót do klasyki: nasz wybór padł na przedwzmacniacz liniowy oraz głośnik.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O zaangażowaniu Wojciecha Pacuły w przedwzmacniacz SoulNote P-3 SE mogliście  państwo przeczytać TUTAJ. Doceniając każdy szczegół jego budowy i charakterystyczne brzmienie, a także po części nietypowe rozwiązania techniczne pana Hideki Kato autor recenzji dochodzi do następującego wniosku:

„Im dłużej słuchałem przedwzmacniacza SoulNote, tym mocniej wybrzmiewało we mnie przekonanie, że P-3 SE brzmi jak rasowy przedwzmacniacz lampowy. Ma on wszelkie cechy gładkiej, płynnej, bogatej kolorystycznie lampy. Jego przestrzeń jest znakomita, ale nie wyprowadza dźwięku daleko w głąb sceny, raczej ją poszerza i rozciąga wokół nas. Dynamika jest fantastyczna i daje posmak przebywania blisko żywych instrumentów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Co by nie mówić, P-3 Special Edition jest topowym przedwzmacniaczem przynależącym do grupy niewielu urządzeń tego typu, które naprawdę są „sercem” systemu i czują się z tym dobrze. Niczego nie zakrywa, jest rozdzielczy, ale i ma piękne barwy, przypominające barwy najlepszych przedwzmacniaczy lampowych. Jego budowa jest niezwykła w dążeniu do „ogarnięcia” każdego detalu, a wygląd naprawdę bardzo fajny. To wysoki high-end w doskonałej cenie”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O tym, że Børresen 05 Silver Supreme Edition jest ulubionym głośnikiem Dirka Sommera, wspominał w swoim teście TUTAJ. Ale jeśli chodzi o nagrodę, to będzie tylko totum pro parte: żelazne płytki biegunów i rdzenie były elementem – wydawałoby się – niezbędnym w każdym napędzie odkąd tylko istnieje głośnik.  Ale Michael Børresen udowadnia swoim opatentowanym, pozbawionym żelaza układem napędowym, że tak nie jest. Dzięki jego rozwiązaniu indukcyjność cewki może zostać zmniejszona około dziesięciokrotnie: zniekształcenia dynamiczne są przez to znacznie niższe, a odpowiedź impulsowa zespołu napędowego ironless jest wyraźnie lepsza. Dalszą redukcję indukcyjności w wersji Silver Supreme Edition zapewniają solidne miedziane lub srebrne pierścienie między magnesami. Nagrodę dla Børresen 05 należy zatem rozumieć jako wyróżnienie za napędu magnetycznego ironless.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nagrody Statement in High Fidelity ⸜ German Edition 2022 powinny  się pojawić się w pokojach zwycięzców na wystawie High End już w czwartek w południe.

Gratulujemy zwycięzcom z całego serca!

Nagrody Statement in High Fidelity

2021 POLISH EDITION

Siltech Classic Legend cables
Thiele TA01

2021 GERMAN EDITION

Ferrum Hypsos
RCM Audio Big Phono

2020 POLISH EDITION

Ayon CD-35 II HF Edition
Transrotor TRA 9

2020 GERMAN EDITION

Gryphon ETHOS
Melco S100

2019 POLISH EDITION

Nordost QPOINT
Audioquest NIAGARA 1000, 5000, 7000, TORNADO, THUNDER, NRG-Z3

tekst DIRK SOMMER & WOJCIECH PACUŁA

foto Piksel Studio, hifistatement.net, „High Fidelity”

www.HIFISTATEMENT.netHIGHFIDELITY.pl

«»

Poprzednie

Następne