Sennheiser ambeo mini. Soundbar

Soundbar Sennheiser AMBEO jest teraz dostępny w kompaktowej wersji.

Niemiecki producent zaprezentował nowy soundbar AMBEO Mini, który – jak czytamy w materiałach prasowych – „zapewnia wciągający dźwięk w najbardziej przytulnych przestrzeniach. Najnowszy członek rodziny AMBEO przygotowuje na trójwymiarowy dźwięk nawet najmniejsze pomieszczenia”.

Magia technologii Sennheiser AMBEO zanurza konsumentów w oszałamiającym dźwięku 3D, wydobywającym się z prostego, jednego źródła w praktycznie każdej domowej przestrzeni – mówi Maximilian Voigt, menedżer produktu Sennheiser AMBEO Soundbar. Nasz najbardziej kompaktowy soundbar pojawia się w idealnym momencie, oferując zarówno funkcje, jak i wymiary, z którymi życie staje się prawdziwą przyjemnością.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Przy mniejszej niż połowa objętości swojego większego brata — soundbaru AMBEO Plus — łatwo zrozumieć, dlaczego Sennheiser AMBEO Mini jest atrakcyjny dla miłośników dźwięku, którzy chcą poprawić obecny wystrój salonu, sypialni czy pokoju gamingowego. AMBEO Mini, o wymiarach 70 x 10 x 6,5 cm, pasuje do niemal każdej aranżacji telewizora czy monitorów w przestrzeni, a jednocześnie wyróżnia się najnowocześniejszą akustyką. Nowoczesny wzmacniacz klasy D o mocy 250 W zasila cztery wysokiej klasy przetworniki pełnozakresowe i dwa 4-calowe subwoofery, zapewniając przejmującą wierność, mocny bas i krystalicznie czysty dźwięk, które sprawiły, że jego starsi/więksi krewni otrzymali wysokie noty od krytyków audio.

Inne tryby audio personalizują dźwięk, w tym ustawienia wstępne dostosowane do treści, opcję wzmocnienia głosu i tryb nocny. Podstawą AMBEO Mini ma być łatwość obsługi, a wejście HDMI umożliwia podłączenie szerokiej gamy telewizorów i monitorów obsługujących eARC. Integracja z aplikacją Sennheiser Smart Control ułatwia zarządzanie funkcjami i aktualizacjami ze smartfona.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dźwięk 3D AMBEO Mini jest wynikiem współpracy z Instytutem Fraunhofera – światowym liderem w badaniach i rozwoju dźwięku. AMBEO Mini ma cztery zintegrowane mikrofony, które służą dwóm celom: działają jako centralny element kalibracji akustyki pomieszczenia i ułatwiają wydawanie poleceń asystentowi głosowemu Alexa. Konsumenci mają również możliwość wykorzystania istniejących urządzeń obsługujących Asystenta Google[1] lub Siri do przesyłania dźwięku do AMBEO Mini za pośrednictwem odpowiednio Chromecast Built-In i AirPlay.

Podobnie jak w przypadku wszystkich listew dźwiękowych AMBEO, system operacyjny AMBEO|OS umożliwia kalibrację, która skanuje pomieszczenie, dostosowując wirtualizację do jego rozmiarów, odbić i tekstur. AMBEO Mini obsługuje popularne formaty Dolby Atmos, DTS:X, MPEG-H i 360 Reality Audio. Wi-Fi i Bluetooth zapewniają łączność z innymi urządzeniami, a  soundbar ma także dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Spotify, TIDAL, Amazon Music i Apple Music. Miłośnicy basu mogą dodać jeszcze więcej niskich częstotliwości dzięki możliwości bezprzewodowego połączenia nawet z czterema subwooferami Sennheiser AMBEO (sprzedawanymi osobno).

[1] Google, Google Home i wbudowany Chromecast są znakami towarowymi firmy Google LLC. Dostępność Asystenta Google zależy od regionu
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
 ▌ Dostępność i cena

Soundbar Sennheiser AMBEO Mini jest już dostępny w Polsce od początku września w cenie 3599 zł. 

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne