W Polsce dostępne są już słuchawki Sennheiser Accentum Plus Wireless

Firma Sennheiser, poinformowała, że słuchawki wokółuszne Accentum Plus Wireless są od dzisiaj dostępne w Polsce.

Jak czytamy w materiałach prasowych, nowy model z rodziny Accentum zapewnia „jeszcze lepsze brzmienie i większe możliwości jego personalizacji oraz oferuje adaptacyjne ANC, szybkie ładowanie i aż 50 godzin pracy na baterii”. Jedną z zalet nowego modelu ma być właśnie możliwość długiego grania. Żywotność baterii wynosi 50 godzin, dostępne jest też szybkie ładowanie — tylko 10 minut umożliwia aż 5 godzin odtwarzania.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Słuchawki Sennheisera wyposażone zostały w hybrydowy układ aktywnej redukcji szumów współpracujący z dużymi, 37 mm dynamicznymi przetwornikami. Są one ustawione pod kątem, co ma pomóc wykreować szerszą scenę dźwiękową, a tym samym – jak czytamy – „zapewnić bardziej wciągające wrażenia słuchowe”. Dzięki Bluetooth 5.2 słuchawki można sparować z kilkoma urządzeniami. Obsługują kodek aptX Adaptive, obiecując przesył o jakości zbliżonej do CD, a także klasyczne kodeki AAC i SBC

Jak mówiliśmy, oprócz działania do 50 godzin na jednym ładowaniu, słuchawki Accentum Plus można szybko podładować i zapewnić do 5 godzin słuchania w 10 minut. Dołączony kabel ładujący USB-C może również przekształcić słuchawki bezprzewodowe w zestaw przewodowy, jeśli nie można skorzystać z połączenia Bluetooth: wystarczy podłączyć kabel USB-C do kompatybilnego urządzenia. Ponadto do zestawu został dołączony dodatkowy kabel audio ze złączem minijack 3,5 mm.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dzięki specjalnemu testowi dostępnemu w ramach funkcji Sound Personalization, będącej efektem współpracy Sennheisera i Instytutu Fraunhofera, dopasowanie dźwięku do słuchu i preferencji muzycznych ma być wyjątkowo proste. Pomagać w tym ma również 5-pasmowy korektor, w którym możemy ustawić własną krzywą przenoszenia lub skorzystać z fabrycznych presetów.

Słuchawki korzystają z dwóch mikrofonów i mają dedykowany tryb automatycznej redukcji szumu wiatru. System obejmuje regulowany pogłos z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału, który sprawia, że – jak czytamy – rozmowy „są naturalne i nie męczą, jednocześnie minimalizując zakłócenia w tle”. z kolei Funkcja multipoint płynnie przełącza aktywne połączenie bezprzewodowe z jednego urządzenia Bluetooth na drugie bez konieczności ponownego parowania urządzeń.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Słuchawki sterowane są poprzez aplikację Sennheiser Smart Control:

Poprawia (ona) jakość korzystania ze słuchawek dzięki niezwykle prostemu wizualnemu interfejsowi użytkownika, który pozwala na zarządzanie połączeniami i funkcjami Bluetooth po eksperymentowanie z 5-pasmowym korektorem dźwięku. Smart Control może przechowywać ustawienia wstępne użytkownika i aktualizować słuchawki, dzięki czemu funkcje Accentum Plus zawsze będą działać płynnie, nawet gdy podłączone do nich urządzenia będą ewoluować.

Słuchawki mają być wyjątkowo wygodne w użytkowaniu, a to dzięki  dopasowaniu poduszek muszli i pałąka do kształtu głowy użytkownika dotyk. Jak mówi producent, „design modelu skupia się zarówno na dźwięku, jak i ergonomii, nadając całej linii słuchawek spójny wygląd”.

Dostępność i cena

​Accentum Plus Wireless będą dostępne w kolorze czarnym i białym. Sprzedaż czarnej wersji rozpoczęła się 20 lutego, natomiast biała wersja będzie dostępna w II kwartale 2024 roku. Cena obu wersji kolorystycznych wynosi 999 zł.

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne