Dwa nowe kable zasilające AC włoskiej firmy Ricable

Ricable, włoski producent kabli, wprowadził do sprzedaży dwa nowe kable zasilające AC: Invictus Power Reference i Dedalus Power Elite.

Ricable jest producentem doskonałych ręcznie budowanych we Włoszech kabli. Jak mówią materiały prasowe, Ricable jest „pierwszym producentem kabli Hi-Fi, który udziela dożywotniej gwarancji na swoje produkty i przedłuża prawo do bezpłatnego zwrotu do 60 dni z pełnym zwrotem pieniędzy, pewnym czasu trwania i wydajności swoich produktów”. To,jak dalej czytamy, dodatek do innych korzyści, takich jak na przykład Ricable Upgrade, usługa wymiany.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Invictus Power Reference

Invictus Power Reference jest zupełną nowość w katalogu Ricable. Zastępuje on „jeden z najbardziej udanych produktów” w jej historii, model Invictus Power. Jego zaprojektowanie i wyprodukowanie, jak mówi producent, nie było łatwe:

Prace nad nim trwały ponad rok, ale poprawa parametrów akustycznych i kontroli była tak wyraźna, że ​​zdecydowaliśmy się uznać go za nowy kabel pod każdym względem (stąd sformułowanie „Reference”), a nie za ulepszoną wersję poprzedniego. U podstaw tej rewolucji leżą wszystkie innowacje R-TEC opracowane do tej pory, dalej udoskonalane, począwszy od podwójnego dielektryka i germanowego systemu redukcji szumów. Przewody pozostają identyczne w przekroju, ale teraz składają się ze splotek o średnicy zmniejszonej o 30%, tak aby w całym kablu było prawie 3500 drutów. Wreszcie geometria przejmuje poprzednie rozwiązania, ale poprawiliśmy jej niektóre aspekty.
» Invictus Power Reference jest dostępny już od 991 euro.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dedalus Power Elite

Dedalus Power Elite to kolejny nowy kabel zasilający w ofercie Ricable. Producent mówi o „układance”, ponieważ Dedalus Power Elite nie tylko wpisuje się w katalog Ricable, ale robi to modelami między Invictus Power Reference a standardowym kablem zasilającym Dedalus. Podobnie jak w przypadku kabli głośnikowych, celem, jak czytamy, było stworzenie kabla „pomiędzy absolutną doskonałością a doskonałym kablem”:

Poprawę widać przede wszystkim w kontroli i barwie, ale także w precyzji sceny dźwiękowej. Architektura kabla i złączy jest taka sama jak w standardowym modelu Dedalus, ale podwójny dielektryk w polimerze R-TEC jest pochodną kabla Invictus Reference. Średnica pojedynczej żyły została zmniejszona o 10%, dzięki czemu w całym kablu mamy prawie 1800 drutów.
» Dedalus Power Elite jest dostępny od 750 euro.

www.RICABLE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne