74 GRUPA BIEDNYCH „W Trąby Dąć (1970-73)”. Compact Disc

Wydawnictwo Kameleon Records proponuje płytę kolejnej, zapomnianej polskiej grupy rockowej.

Na krążku CD zebrano komplet nagrań undergroundowej legendy z wybrzeża – 74 Grupy Biednych. Płyta została wydana w elegancki sposób, w rozkładanym, laminowanym tzw. card sleeve ze specjalną kopertą na płytę oraz insertem z, jak czytamy w materiałach prasowych, „bardzo wnikliwie opracowaną historią zespołu”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak pisze wydawca, twórczość tego bardzo mało znanego i zapomnianego zespołu jawi się jako zjawisko absolutnie wyjątkowe na naszym rynku muzycznym. I dalej:

Grupa Biednych (działająca pod różnymi szyldami m.in. – Sygnały 74 i Grupa 74) z dużą swobodą sięgała do psychodelii, muzyki eksperymentalnej, jazzu, czy orientu. A wszystko to łączyli z dobrze przyswajalną melodyką i solidnym, klarownym brzmieniem. Bez wątpienia, gdyby takie utwory rejestrował ktoś z naszych ówczesnych rockowych tuzów dziś miałyby one opinię legendarnych, kultowych i przełomowych.
Ogromna szkoda, że oryginalne zapisy trzech kompozycji zrealizowanych w 1972 roku zaginęły i musimy zaprezentować je w nieco gorszych, za to jedynych zachowanych kopiach.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na szczęście – lwia część materiału pochodzi z taśm-matek i, jak mówi wydawca, „brzmi wybornie”. Fanów nieco mocniejszego, psychodelizującego big beatu (w stylu Romualda & Romana) zainteresują z pewnością utwory zarejestrowane pod szyldem – Sygnały 74.

Natomiast wielbicieli dłuższych (ponad 10-minutowych) progresywnych, zakręconych kompozycji (bardzo zbliżonych klimatem do najlepszych, jazz-rockowych dokonań Franka Zappy, czy Milesa Davisa) wydawca zacheca do posłuchania trzech nagrań, zarejestrowanych jako – Grupa 74: „Zaręczamy że Inicjały – Grupy Niemen, nie mają podejścia do tych nagrań”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmowej wydawnictwa:

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne