Nowości w dystrybucji EIC: Musical Fidelity NuVista 800.2 & LS5/9

Polski dystrybutor marki Musical Fidelity, firma EIC, poinformował o dostępności dwóch nowych produktów.

NuVista 800.2

NuVista 800.2 jest flagowym wzmacniaczem zintegrowanym Musical Fidelity. Urządzenie jest wykonane jest w układzie dual-mono i ma zbalansowaną konstrukcję. Przedwzmacniacz zbudowany jest z wykorzystaniem miniaturowych lamp elektronowych nuvistor.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Końcówki mocy skonstruowane są w oparciu o stopień wyjściowy zastosowany w firmowym wzmacniaczu TITAN. W każdym kanale pracuje 5 par tranzystorów, dzięki czemu NuVista 800.2 dysponuje mocą wyjściową 330 W/8 Ω i 500 W/4 Ω. Za zasilanie odpowiedzialne są dwa transformatory toroidalne skonstruowane specjalnie do pracy w nowej integrze. Pobór mocy do 900 W, waga 41 kg.

⸜ Cena: 54 999  zł
LS5/9

Monitory Musical Fidelity o oznaczeniu LS5/9 zostały zbudowane zgodnie z projektem BBC R&D 1983/10. Konstrukcja, jak czytamy, zapewnia „liniowy niezniekształcony przekaz” i może być wykorzystana w studio jako monitor średniego lub dalekiego pola.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W warunkach domowych „zapewnia odtwarzanie muzyki z pełną naturalnością, dokładnie tak jak chciał tego twórca”. Kolumny głośnikowe dają również możliwość regulacji, przełączanymi przy pomocy zwór rezystorami, poziomu reprodukcji wysokich częstotliwości. Ich przetwornik nisko-średniotonowy ma średnicę 210 mm natomiast kopułka wysokotonowa 38 mm i korektor fazy.

⸜ Cena: 21 000 zł za parę

www.MUSICALFIDELITY.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

 

Poprzednie

Następne