Meze Audio Empireum II. Słuchawki planarne

Rumuńska firma Meze Audio przedstawiła Empirean II – planarne słuchawki magnetostatyczne.

Model ten opieraj się na tym, co firma osiągnęła z oryginalnymi Empireum. Jak czytamy w materiałach prasowych, specjaliści Meze Audio „jeszcze bardziej go udoskonalili”. Znajdziemy w nim nową wersję przetworników Isodynamic Hybrid Array firmy Rinaro Isodynamics, zapewniające „skokową zmianę jakości”.

Naszym celem przy projektowaniu Empirean II, było zwiększenie możliwości słuchawek do odtwarzania drobnych szczegółów i osiągnięcie bardziej neutralnej sygnatury dźwiękowej, zachowując oryginalny, przyjemny w odsłuchach charakter. Mając to na uwadze, nasi inżynierowie po mistrzowsku wykorzystali klasę przetworników, odkrywając nowe możliwości pod względem szybkości reakcji i dokładności – mówi dyrektor zarządzający Meze Audio, Mircea Fanatan.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obudowa Empyrean II została wykonana na obrabiarkach CNC i ma czarne, matowe wykończenie ze srebrnymi akcentami. Przeprojektowana aluminiowa osłona przetworników jest, jak czytamy w materiałach prasowych, inspirowana sztuką art deko. I dalej:

Nowe słuchawki stanowią ukłon w stronę przeszłości i są wizją przyszłości – są świadectwem pasji Meze Audio do łączenia klasycznej estetyki z wielowymiarową nowoczesnością.

Producent mówi, że jego nowe słuchawki są skonstruowany tak, aby zminimalizować wagę i nacisk oraz mogły natychmiast dostosować się do kształtu głowy słuchacza. W zestawie Empirean II znajdują się dwa zestawy nauszników, wykonanych na zamówienie dla Empireum II. Zbudowane są one z mieszanki skóry Premium i Alcantar Producent mówi, że skóra i Alcantara powodują, że słuchawki mogą osiągnąć „harmonijny balans tonalny, który rezonuje we wszystkich gatunkach muzycznych”.

Dostępność i cena

Słuchawki Empyrean II będą dostępne w przedsprzedaży od 8 listopada na stronie internetowej producenta oraz w wybranych sklepach na całym świecie, w cenie 2999 USD (2999 EUR/2749 GBP).

MEZEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne