Metaxas & Sins BV Ethereal Tourbillon. Wzmacniacz dla słuchawek elektrostatycznych

Holenderska firma Metaxas & Sins BV wprowadza do sprzedaży wzmacniacz słuchawkowy przeznaczony do napędzenia konstrukcji elektrostatycznych mający formę manekina.

Swój materiał prasowy firma zaczyna w ten sposób:

Wyobraź sobie prawdziwie ultra-wysokiej klasy system z najlepszymi słuchawkami, jakie kiedykolwiek stworzono – słuchawkami elektrostatycznymi, które rywalizują z dużymi fizycznymi systemami hi-fi, kosztującymi ponad 1 milion USD za ułamek ich ceny…  za element. To jest „Ethereal System”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Kostas Metaxas, podpisujący się jako „artysta/inżynier”, pokochał szwajcarski zegarek Tourbillon [LePee] i zdecydował się przenieść go do swojego wzmacniacza. Jego obudowa, wykonana na maszynach CNC, nosi również jeden ze wzorów Kostasa o nazwie „Geometrika”, który tworzy wizualną patynę kwadratów i prostokątów zagłębionych w organiczny kształt. Aby je wykonać potrzebne są najbardziej zaawansowane 5-osiowe maszyny CNC. Wkrótce mają zostać zaoferowane inne wzory podobne do tych, które zostały użyte w pracy Kostasa Haute Creation dla S.T. Duponta z Paryża.

Wewnątrz obudowy znajdują się dwa całkowicie monofoniczne, ultra-niskoszumne, wysokonapięciowe, dyskretne i zbalansowane wzmacniacze przeznaczone do słuchawek elektrostatycznych pracujących przy napięciu szczytowym ponad 1000 V. Napięcie polaryzacji 580 V (standard dla STAX, SENHEISSER i większości słuchawek elektrostatycznych) ma być „całkowicie wolne od tętnień” i pracuje z wysokimi częstotliwościami, aby „uniknąć jakichkolwiek zakłóceń delikatnych sygnałów audio”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

„Głowa” może służyć jako „stojak” dla słuchawek, gdy nie są używane, ale można ją zamówić w różnych konfiguracjach, w tym w wersji z zegarem Tourbillon, przetwornikiem cyfrowo-analogowym lub w niedalekiej przyszłości w pełni cyfrowym streamer muzyki.

Jak czytamy, Kostas pracuje również nad swoimi słuchawkami X1, ale w międzyczasie Ethereal może być z powodzeniem używany z najlepszymi w tej dziedzinie, w tym STAX SR 009S, SR-X9000 , Dan Clark VOCE, Sennheiser Orpheus i innymi wymagającymi polaryzacji 580 V.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena

Metaxas & Sins Ethereal Electrostatic Headphone System Geometrika ma kosztować około 29 000 euro bez zegara i 36 000 euro z zegarkiem L’epee Tourbillon; podane ceny nie zawierają VAT-u.

www.METAXAS.com

tekst redakcja

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne