HiFiMAN HE-R10P. Dwa modele o konstrukcji zamkniętej: HE-R10D i HE-R10P

Amerykańska firma HiFiMAN, producent znany z konstrukcji planarnych, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej serii HE-R10, w której proponuje natomiast dwa modele o konstrukcji zamkniętej: HE-R10D (dynamiczne) i HE-R10P (planarne). W planarnych słuchawkach HE-R10P zastosowano firmową technologię Topology Diaphragm, do którego inspiracją była praca doktorska dra Fanga Biana, założyciela firmy HiFiMAN.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

P jak planarne

W planarnych słuchawkach HE-R10P zastosowano firmową technologię Topology Diaphragm, do którego inspiracją była praca doktorska dra Fanga Biana, założyciela firmy HiFiMAN. Uformowanie w specjalny sposób struktury na powierzchni nanocienkiej membrany pozwalają otrzymać, jak mówi producent, „parametry akustyczne nieosiągalne standardowymi metodami”. I dalej: „Uzyskujemy dźwięk precyzyjny i detaliczny, a jednocześnie – nadal jest to brzmienie naturalne i nieagresywne.

Po obu stronach membrany umieszczono akustycznie „niewidzialne” magnesy, czyli Stealth Magnets, których unikalny kształt zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha, a co za tym idzie brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie.
Dodatkowo, umieszczenie płaskiego przetwornika wewnątrz dużej, drewnianej muszli wykonanej z litego drewna wiśniowego zapewnia – jak czytamy – „bezprecedensową przestrzeń i oddech”.

Specyfikacja techniczna

  • Konstrukcja: zamknięta
  • Pasmo przenoszenia: 10-60 kHz
  • Impedancja: 30 Ω
  • Czułość: 100 dB
  • Waga: 46 g

Cena: 25 995

HIFIMAN.com

Tekst Red./Mat. prasowe
Zdjęcia Mat. prasowe

Poprzednie

Następne