„Hi-Fi Choice” № 488 ⸜ May 2022. Majowe wydanie brytyjskiego magazynu

Dostępne jest już najnowsze, majowe wydanie brytyjskiego magazynu „Hi-Fi Choice” – to już 488. numer tego pisma.

Na okładkę tym razem wybrano bezprzewodowe, aktywne kolumny wchodzące w skład testu grupowego. Znajdziemy w nim sześć modeli firm: KEF, Bowers & Wilkins, Cabasse, Naim, Q Acoustics i Klipsh. Oprócz nich testy kolumn Rogers, słuchawek planarnych Sendy, gramofonu Roksan i streamera Matrix Audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca zachęca do lektury w ten sposób:

„My, audiofile, z radością spędzimy godziny na odsłuchiwaniu głośników, testowaniu gramofonów i porównywaniu wzmacniaczy, aby złożyć jak najlepszy system. Jesteśmy również znani z dyskusji na temat zalet i wad 180 g w porównaniu z normalnym winylem, każdego starego winyla z CD, CD z taśmą i, oczywiście, wszystkich z nich w porównaniu do przesyłania strumieniowego lub odtwarzania z plików.
Ale prawdopodobnie nie zastanawiamy się często nad genezą naszych ulubionych płyt dających nam przyjemność ze słuchania. Możemy wykazywać zainteresowanie tym, gdzie dany materiał został nagrany, w którym studiu i przez jakiego producenta, ale co z „jak”? Jaki jest właściwie najlepszy sposób rejestrowania dźwięków, które pragniemy usłyszeć?
To samo pytanie postawił Neville Roberts w swoim artykule na str. 98. Czy to mastering Half Speed? Czy powinien być wykonany przy 33 czy 45 obr./min? Czy powinien być naprawdę analogowy, czy w rzeczywistości cyfrowy jest lepszy? Neville rozmyśla nad wszystkimi tymi zagadkami i bierze udział w sesji nagraniowej przygotowanej specjalnie po to, by przetestować te teorie. Umieściliśmy nawet kilka nagranych próbek online, abyś mógł sam posłuchać i zdecydować, jakie masz preferencje. Jak zawsze, chętnie poznamy Twoje przemyślenia”.

Zapraszamy do lektury! ●

www.HIFICHOICE.com

tekst redakcja

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne