Constellation Audio na wystawie High End 2024 w Monachium

Amerykańska firma Constellation Audio, specjalizująca się w urządzeniach do wzmacniania sygnału, zapowiedziała nowe wersje swoich produktów.

Na wystawie grać będą: przedwzmacniacze Revelation 2 Preamp, Revelation 2 Phono i wzmacniacz stereo Revelation 2. Już dzisiaj będzie się można z nimi zapoznać w czasie trwającej właśnie wystawie High End 2024 w Monachium. Jak czytamy, prezentowane urządzenia mają „wewnętrzne i zewnętrzne poprawki”, ale układ elektroniczny zachowano bez zmian.

 

» Constellation zaprasza na targi HIGH END 2024 do Atrium 3.1, D-105
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenia Constellation mają napędzać głośniki Wilson Audio Sasha V, a w systemie znajdą się również produkty firm dCS, European Audio Team (EAT), Transparent Audio, Artesania Audio i Shunyata Research.

Odwiedzający będą mogli również zobaczyć, na statycznej prezentacji, urządzenia demonstracyjne: przedwzmacniacz Inspiration 2, wzmacniacz zintegrowany Inspiration 2 oraz wzmacniacz mocy Inspiration 2 Mono. Prezentowane będą również wzmacniacze Reference 2 i Statement.

Zmiany wprowadzone do urządzeń każdej z czterech głównych serii pociągnęły za sobą konieczność zmiany nazwy – to teraz serie „2”: Inspiration 2, Revelation 2, Performance 2 i Reference 2.

Zmiany (wg producenta)
  • Wszystkie urządzenia Constellation Audio wykorzystują specjalnie opracowany zasilacz impulsowy (SMPS).
  • Wszystkie przedwzmacniacze i przedwzmacniacze gramofonowe są wyposażone w nowo zaprojektowane 3-kablowe złącza.
  • Kluczowe układy w całej ścieżce sygnałowej zostały poprawione poprzez implementację najnowszych i najlepszych specjalistycznych podzespołów.
  • Zasilacze SMPS wykorzystują korekcję współczynnika mocy (PFC). Oznacza to brak selektora napięcia zasilania sieciowego, a wzmacniacze pracują z napięciem w zakresie od 95 V AC do 265 V AC.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Firma Constellation chciała przy okazji zaoferować nowy wygląd, aby – jak pisze – „iść w parze z wewnętrznymi zmianami”, ale nie chciała porzucić charakterystycznego dla niej wzornictwa przemysłowego (mówi o nim „kultowe”), które użytkownicy, czytamy: „poznali i pokochali”.

Eksperymenty z kolorem przyniosły wykończenie Champagne, które teraz ma definiować wszystkie serie „2”. I dalej:

 

Przyciągające wzrok i natychmiast rozpoznawalne nowe wykończenie Constellation jest eleganckie i dystyngowane. Udało nam się uzyskać wygląd, który przyciągnie uwagę w każdym pomieszczeniu, ale też będzie pasować do każdego wystroju.
Jesteśmy szczególnie podekscytowani wprowadzeniem do urządzeń specjalnie zaprojektowanego zasilacza impulsowego z korekcją współczynnika mocy, który stawia Constellation na czele technologii, która stanie się standardem w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ producenci będą musieli sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom w zakresie wydajności, narzuconymi przez organy regulacyjne.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wzmacniacze Constellation wciąż pracują w klasie AB, ale – jak mówi producent – szeroko zakrojone ślepe testy przeprowadzone przez zespół Constellation potwierdziły, że „urządzenia z nowym zasilaczem brzmią lepiej niż urządzenia zasilane przez układy o starej liniowej konstrukcji”:

Zaprojektowaliśmy zasilacze impulsowe w taki sposób, aby zapewnić dźwięk, który pod każdym względem przewyższa nasze stare konstrukcje.

Zmiany obejmują również całkowicie nowe gniazda XLR w przedwzmacniaczach serii 2.

→  www.CONSTELLATIONAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne