Sennheiser HD 620S ⸜ słuchawki zamknięte

Firma Sennheiser zaprezentowała najnowszy model z serii HD 600.

Jak czytamy w materiałach prasowych, ma on zaoferować audiofilom „fascynujące spojrzenie na słuchawki zamknięte do prywatnego, referencyjnego słuchania bez kompromisów”. Nowe HD 620S mają charakteryzować się „współczesnym strojeniem” i sceną dźwiękową, które „przewyższają standardy tej kategorii słuchawek”.​​

Społeczność hi-fi domagała się słuchawek oferujących najlepsze cechy naszej serii 600, a jednocześnie izolujących od czynników rozpraszających w pracy, w domu czy gdzieś indziej – mówi kierownik produktów audiofilskich JERMO KOEHNKE. HD 620S nie tylko spełniają tę obietnicę, a ich wciągający dźwięk i doskonała reakcja impulsowa sprawiają, że jest to wyjątkowe doświadczenie słuchowe w każdej sytuacji, w której liczy się najwyższy poziom jakości dźwięku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sercem HD 620S jest przetwornik dynamiczny o średnicy 42 mm, wyprodukowany w fabryce marki Sennheiser w Tullamore, w Irlandii. Jak pisze producent, oferuje on „gładki i swobodny dźwięk, jakiego można doświadczyć w rodzinie otwartych słuchawek HD 600”, z „nowoczesnym, zwiewnym brzmieniem, równoważącym szczerość z głębokim i wyrazistym basem”.

Dzięki wysokiemu współczynnikowi tłumienia 150-omowa aluminiowa cewka drgająca ma się wyróżniać szybkimi stanami przejściowymi, zapewniając „wysoką dynamikę w całym spektrum częstotliwości”. Czytamy:

Bazujące na kultowej konstrukcji, uwielbianej przez audiofilów, graczy i streamerów ze względu na długotrwały komfort noszenia, HD 620S są pewnym wyborem i umieszczają użytkownika w najlepszej pozycji odsłuchowej. Metalowe elementy nie tylko są świetne w dotyku, lecz służą również celom akustycznym – stalowa płyta zamykająca przetwornik jest skutecznym izolatorem, który niweluje wewnętrzne odbicia, zakłócające czystość sygnału akustycznego.

Konstrukcja przetwornika ma sprzyjać swobodnemu przepływowi powietrza, zbliżając HD 620S tym samym do słuchawek otwartych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sennheiser słusznie mówi, że słuchawki o konstrukcji otwartej są pierwszym wyborem audiofilów, natomiast słuchawki zamknięte służą do słuchania w sytuacjach, gdy istotna jest izolacja od otaczającego nas świata, na przykład w studio nagraniowym. HD 620S mają być przełomem w zakresie jakości dźwięku, oferując „niezwykle obszerną scenę dźwiękową”, zamiast „męczącego, pudełkowatego dźwięku kojarzonego z zamkniętymi konstrukcjami”.

Słuchawki HD 620S mają być bardzo trwałe, dlatego wzmocniono metalem ich pałąk i obudowy nauszników. Nowy model ma taką samą konstrukcję jednostronnego kabla typu „przekręć i zablokuj” jak inne słuchawki Sennheisera, co daje użytkownikowi mnóstwo możliwości wyboru akcesoriów wśród zamienników, w tym kable o różnych długościach czy ze zintegrowanym mikrofonem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dołączony do zestawu woreczek do przechowywania ma chronić przed kurzem i zapewniać dużo miejsca na odłączany kabel. Kabel o długości 1,8 m zakończony jest wtykiem stereo 3,5 mm, w zestawie jest także nakręcany adapter na jack 6,3 mm. Dostępny w późniejszym okresie opcjonalny, symetryczny kabel 4,4 mm umożliwi podłączenie słuchawek do rosnącej gamy urządzeń hi-fi obsługujących złącze Pentaconn.

Dostępność i cena

Słuchawki będą dostępne w sprzedaży od 6 czerwca w cenie 1499 zł.

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne