Enleum HPA-23RM. Przenośny wzmacniacz słuchawkowy

Koreański producent proponuje przenośny wzmacniacz słuchawkowy HPA-23RM.

Jak czytamy w materiałach prasowych, znajdziemy w nim „wszystkie technologie Enleum”, takie jak układ Ensence i JET2 Bias. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, co „przekłada się na kompletną izolację od zakłóceń z sieci oraz możliwość zabrania go ze sobą praktycznie wszędzie. To absolutny top, jeżeli chodzi o wzmacniacze słuchawkowe – teraz w mobilnej wersji”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Bazując na modelu AMP-23R, konstruktorzy marki Enleum postanowili stworzyć produkt, który połączy dwa światy: klasycznego audio oraz urządzeń przenośnych.  W materiałach prasowych czytamy:

Litera „R” w nazwie nawiązuje do słowa „reference”, zaś „M” do „mobile”, co podkreśla unikalną, dualną naturę tego urządzenia. Co istotne, w przypadku najnowszego wzmacniacza nie zgodzono się na żadne kompromisy. Dlatego też Enleum HPA-23RM zawiera wyjątkowe, niezwykle rzadko spotykane rozwiązania układowe, które odpowiadały za świetne brzmienie wzmacniacza AMP-23R.

Jednocześnie dzięki nowym osiągnięciom technologicznym w zakresie zasilania bateryjnego najnowszy wzmacniacz Enleum da nam to wzorcowe brzmienie w każdym praktycznie miejscu. I będzie autentyczną podstawą do stworzenia mobilnego systemu audio, jakiego jeszcze nie było.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HPA-23RM bazuje (podobnie, jak słynny AMP23R) na modułach Ensence. Są to układy dyskretne, oparte o tranzystory pracujące bez sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu mają zapewniać „bardzo szybką odpowiedź na zmiany sygnału” i „niezwykle szerokie pasmo przenoszenia”. Moduły Ensence pracują jako stopnie wejściowe i to właśnie w nich zaimplementowano bezstratną regulację poziomu całościowego wzmocnienia:

Niezależnie od tego, w którym z dwóch trybów (niski czy wysoki) wzmocnienia będzie pracował HPA-23RM – brzmienie będzie zawsze na takim samym, najwyższym poziomie.

HPA-23RM integruje w sobie tak naprawdę dwa wzmacniacze w jednej obudowie, ponieważ posiada zarówno wyjście napięciowe, jak i prądowe. Wyjście napięciowe oparte jest na układzie zaczerpniętym bezpośrednio ze wzmacniacza AMP-23R i używa tranzystorów MOSFET z nieco uproszczonym systemem regulacji prądu spoczynkowego JET2 Bias. Natomiast wyjście prądowe to jeszcze bardziej udoskonalony wariant układu ze wzmacniacza HPA-21, który korzysta z tranzystorów bipolarnych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Enleum od lat rozwija zasilanie bateryjne:

W HPA-23RM skupiono się na efektywnym wykorzystaniu energii tak, aby zredukować ilość potrzebnych baterii. W tym celu zastosowano niezwykle nowoczesny układ zasilania SMPS bazujący na bardzo wysokiej, bo wynoszącej 1,2 MHz częstotliwości, która znajduje się daleko poza pasmem audio.

HPA-23RM wyposażono w regulację głośności opartą o precyzyjną drabinkę rezystorową.

Dostępność i cena

Wzmacniacz słuchawkowy Enleum HPA-23RM dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store a jego cena wynosi 19 995 zł. ●

ENLEUM.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne