DAVIS ACOUSTICS Krypton 3 & 9. Do serii Krypton dołączają dwie nowe kolumny

Polski dystrybutor firmy Davis Acoustics poinformował o dwóch nowych modelach kolumn, które dołączyły do serii Krypton.

Dotychczas w skład serii wchodziła niewielka kolumna podłogowa Davis Acoustics Krypton 6. Nowe modele to: Krypton 3 – kolumna podstawkowa – oraz Krypton 9 – większa kolumna podłogowa.

 

KRYPTON 3

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak informuje producent, model Krypton 3 został zaprojektowany tak, aby „wykorzystać zalety kolumn głośnikowych serii Krypton w małych przestrzeniach (od 12 do 25 m2)”. To niewielki, dwudrożny model, z prostokątnym otworem bas-refleks z przodu, przeznaczony do współpracy z podstawkami o wysokości ok. 60 cm (opcjonalnie można go postawić na półce lub biurku).

Model ten dostępny jest w trzech wykończeniach:

  • Classik (American Walnut)
  • Technik (Black Ash)
  • Nordik (Light Oak)

Wykorzystano w nim dwa przetworniki: głośnik wysokotonowy o srednicy 28 mm z kopułką z tkaniny oraz głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 130 mm z membraną z Kevlaru. Kolumna dostarczana jest z pochyloną podstawą i antypoślizgowymi podkładkami. Firma zaleca pozostawienie co najmniej 30 cm odstępu od ścian tylnych i bocznych oraz skierowanie ich nieco w kierunku obszaru odsłuchowego. Pasmo przenoszenia kolumn wynosi 55 – 24 000 Hz, skuteczność 89,5 dB, impedancja 4 Ω, a moc maksymalna 120 W.

 

KRYPTON 9

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Davis Acoustics Krypton 9 to największa kolumna podłogowa z tej serii. Oprócz głośnika wysokotonowego i 130 mm nisko-średniotonowego wspólnych dla wszystkich modeli, który tutaj pracuje tylko w zakresie średnich tonów, wyposażona jest również w dwa głośniki niskotonowe o średnicy 170 mm w układzie bas-refleks. Kolumna przeznaczona jest do pomieszczeń od 30 do ponad 50 m2

Kolumna dostarczona jest wraz z pochyloną podstawą, narzędziami instalacyjnymi i kolcami odsprzęgającymi od podłoża. Pasmo przenoszenia kolumn Krypton 9 wynosi 35 – 24 000 Hz, skuteczność 93 dB, impedancja 4 Ω, a moc maksymalna 200 W.

Ceny:

  • Krypton 3 – 4690 zł/para
  • Krypton 9 – 9490 zł/para

DAVIS-ACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

Poprzednie

Następne