Dan Clark Audio Corina. Słuchawki elektrostatyczne

Do sprzedaży w Polsce trafiają słuchawki elektrostatyczne Dan Clark Audio Corina z systemem AMTS

W Dan Clark Audio Corina zastosowano rozwiązanie o nazwie firmowej AMTS (Advanced Metamaterial Tuning System). Rozwiązanie to zostało pierwszy raz wprowadzone w słuchawkach Stealth i Expanse, a teraz – znalazło zastosowanie w najnowszym, elektrostatycznym modelu. Jak czytamy w materiałach prasowych, dzięki AMTS „wyeliminowano zafalowania charakterystyki oraz inne anomalie tak często występujące nawet w bardzo drogich i flagowych słuchawkach”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent mówi:

Dzięki umiejętnemu połączeniu systemu AMTS z wysokiej klasy przetwornikami uzyskano gładką charakterystykę w zakresie nie tylko środka i góry pasma, ale także w pozostałych podzakresach. Wyeliminowano wszystkie piki oraz zapadnięcia charakterystyki, uzyskując nie tylko neutralność, ale i naturalność przekazu. Uzyskane w ten sposób brzmienie jest połączeniem szybkości i gładkości, a przy tym jest nasycone i precyzyjne zarazem.

Wiele słuchawek elektrostatycznych na rynku znanych jest ze swojej ogromnej szczegółowości i szybkości, jednakże słuchacze często zwracali też uwagę na to, że słuchawki tego typu często mają balans zbytnio przesunięty w stronę wysokich tonów. Dlatego w Dan Clark Audio postanowiono na nowo podejść do brzmienia uzyskiwanego z technologii elektrostatycznej. Dzięki tym pracom DCA Corina mają „naturalną barwę oraz namacalne wokale”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W Corinach zastosowano zupełnie nowe przetworniki o średnicy 88 mm. Mają one zapewnić zapas dynamiki w zakresie niskich częstotliwości  oraz niskie zniekształcenia w całym paśmie. Posiadają też zupełnie nowy, opracowany od podstaw system zawieszenia. Dba on o to, aby membrany były równomiernie naprężone, co bezpośrednio przekłada się na powtarzalne parametry przetworników. Ponadto same przetworniki są dobierane w pary.

Specjalnie do tych słuchawek zaprojektowano także zupełnie nowe pady z powierzchnią z syntetycznego zamszu. Materiał ten dzięki własnościom oddychającym doskonale sprawdzi się przy dłuższych, wielogodzinnych odsłuchach. Pady w DCA Corina są również – podobnie, jak przetworniki – parowane ze sobą. W nowym modelu zastosowano pałąk, który sam dopasowuje się do kształtu głowy, a niektóre elementy wykonane są z tak wytrzymałych materiałów, jak chociażby stop tytanu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Słuchawki Dan Clark Audio Corina dostępne już są w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 25 900 zł z kablem 2 m, 26 495 z kablem 3 m oraz 27 655 z kablem 5 m. 

DANCLARKAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne