Aurora Sound HFSA-01. Wzmacniacz na lampach EL84

Japońska firma Aurora Sound poinformowała, że 30 kwietnia będzie miał premierę jej najnowszy wzmacniacz, model HFSA-01.

AURORA SOUND jest japońską firmą powstałą w 2010 roku, założoną przez pana SHINOBU KARAKI. W jej ofercie znajdziemy przedwzmacniacze liniowe i gramofonowe oraz wzmacniacze, jak również wzmacniacz słuchawkowy. W HIGH FIDELITY testowaliśmy kilka jej produktów i za każdym razem pozostawiały po sobie wyłącznie dobre wspomnienia:

 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

HFSA-01 jest stereofonicznym, lampowym wzmacniaczem zintegrowanym o budowie hybrydowej. Konstrukcja tego typu ma – jak czytamy w materiałach prasowych – korzystać z zalet obydwu technologii, lampowej i tranzystorowej. Tranzystorowy układ wejściowy napędza lampową końcówkę mocy. Tę wykonano na lampach EL84, z których uzyskano moc 14 W na kanał (4 i 8 Ω). Urządzenie oferuje trzy wejścia liniowe RCA oraz wejście gramofonowe MM. Z przodu znajdziemy gniazdo słuchawkowe typu „duży jack” z osobnym układem wzmacniającym.

Lampy EL84 pracują w ultraliniowym układzie typu push, który – jak czytamy – charakteryzuje się „doskonałymi charakterystykami zniekształceń i pasma przenoszenia”. Lampy sterowane są precyzyjnym wzmacniaczem operacyjnym OPA604A firmy Texas Instruments w „unikalnym obwodzie odwracającym fazę”, co pozwoliło na uzyskanie „idealnego stopnia inwertera fazy”.

 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wzmacniacz pozwala również na regulację tonów niskich i wysokich. Układ ten oparto o topologię CR, co pozwala „dostosować mocny bas i przyjazne dla ucha wysokie tony do własnych upodobań, nawet przy małych głośnikach”. Przedwzmacniacz gramofonowy jest kompatybilny z wkładkami MM i wykorzystuje obwody typu NF o „doskonałej charakterystyce S/N”. Zbudowany został  z wykorzystaniem półprzewodników Linear Technology.

Zasilanie lamp i półprzewodników jest oddzielne, dzięki czemu „nie dochodzi do zakłóceń, bez względu na głośność i częstotliwość”. Diody prostownicze wykorzystują w swojej budowie węglik krzemu ROHM o niskim poziomie szumów. Transformator wyjściowy i transformator mocy to wykonane na zamówienie produkty dla Aurora Sound. Producent mówi również o wysokiej jakości podzespołach, takich jak rezystory i kondensatory, i o tym, że są „starannie dobierane”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dane techniczne (wg producenta)
  • Znamionowa moc wyjściowa: 2 x 14 W/8 Ω
  • Regulacja barwy: BASS +/-12 dB, TREBLE +/-12 dB
  • Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 40 kHz (-3 dB/Tone Flat)
  • Wejścia: 3 x analogowe liniowe RCA, 1 x gramofonowe MM
  • Wyjścia: słuchawkowe, głośnikowe (odczepy 4 i 8 Ω)
  • Pobór mocy: 150 W
  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 360 x 145 x 320 mm (wraz z gałkami i gniazdami)
  • Waga: 10,3 kg
Cena

Cena urządzenia ma wynosić około 20 000 zł.

www.AURORASOUND.jp

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne