Astell&Kern SP3000 A&Ultima. Topowy odtwarzacz plików

Astell&Kern SP3000 A&Ultima to nowy flagowiec południowokoreańskiego producenta.

Fani marki musieli na niego czekać dwa lata. Wyposażony został w przeprojektowany interfejs użytkownika. Ponadto jest on, jak informuje producent, pierwszym na świecie przenośnym odtwarzaczem z obudową ze stali nierdzewnej 904L. I nie tylko – to ma być również pierwszy na świecie cyfrowy odtwarzacz audio z niezależnymi układami zbalansowanymi i niezbalansowanymi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na tym nie koniec. Producent mówi również, że SP3000 jest pierwszym odtwarzaczem przenośnym, w którym zastosowano flagowy przetwornik D/A AK4499EX firmy AKM (Asahi Kasei Microdevices Corporation), zastosowany układzie HEXA – Audio Circuitry, która oddziela przetwarzanie sygnału cyfrowego i analogowego.

Inne zalety to wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 6125 Octa-Core i obsługa bezprzewodowego przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości aptX-HD i LDAC.

SP3000 może odtwarzać niemal każdy konsumencki typ plików, w tym MQA i natywny DSD512, i oferuje też usługę przesyłania strumieniowego z serwisów online. Odtwarzacz jest przystosowany do współpracy z Roonem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

SP3000 wyposażono w nowy wyświetlacz o rozdzielczości 5,46 cala i, jak czytamy, „ interfejs ekranowy nowej generacji”. Odtwarzacz dostępny jest w różnych wykończeniach kolorystycznych: czarnym i srebrnym, a jego korpus wykonany jest ze stali nierdzewnej 904L. Po raz pierwszy ten wysokiej jakości, fachowo wykonany metal został użyty w przenośnym odtwarzaczu. Niezwykle trwała i odporna na korozję, błyszcząca stal nierdzewna 904L jest metalem wybieranym przez luksusowe szwajcarskie marki zegarków. Do kompletu otrzymujemy skórzane etui, produkowane przez firmę ALRAN, która od 1903 roku zajmuje się rzemiosłem skórzanym w Tarn we Francji i zaopatruje wiele luksusowych marek.

Dostępność i cena

Astell&Kern A&ultima SP3000 trafi na rynek Polski w październiku tego roku w cenie 20 500 złotych. Sprzęt będzie można już w najbliższym czasie przetestować i zamówić w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store, a także w wybranych specjalistycznych sklepach audio.

www.ASTELLNKERN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne