Accuphase DP-770. Odtwarzacz SACD

Na rynek trafia właśnie nowy odtwarzacz SACD  firmy Accuphase.

Po pięciu latach od premiery swojego topowego zintegrowanego odtwarzacza SACD, modelu DP-750, Japończycy zaprezentowali zastępujący go model DP-770. Jak czytamy w materiałach prasowych, korzysta on z wielu rozwiązań pochodzących z referencyjnego napędu DP-1000 i procesora DC-1000, zredukowanych do pojedynczego urządzenia.

» Test odtwarzacza dzielonego Accuphase DC-1000/DP-1000 w HIGH FIDELITY → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W DP-770 zastosowano najnowszą wersję napędu z ulepszonym tłumieniem wibracji obrotów płyty, a co za tym idzie – jak mówi producent – dokładniejszym odczytem danych. I dalej:

Powoduje to, że DAC dostaje dane praktycznie bez przekłamań, pracując lepiej oraz generując mniej zniekształceń i niższe szumy. Osiągnięto to na poziomie zmian w mechanice, przez co masa najnowszego modelu jest o 0,3 kg wyższa od poprzednika, przy prawie identycznych gabarytach.

Płyta znajduje się w ciężkim i płaskim chassis o środku ciężkości układu zrealizowanym w „najniższej możliwej pozycji”, a turbulencje powietrza mają być redukowane przez odpowiedni kształt pokrywy. Resztę mikrowibracji mają usuwać cztery sprężyste podkładki o dużej lepkości i „poprawionej charakterystyce tłumienia”. Od strony elektrycznej, nowy poprawiony napęd korzysta z bezszczotkowego silnika prądu stałego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent deklaruje, że w wyniku tych zabiegów poziom szumów, w porównaniu do DP-750, zmalał o 12%, a charakterystyka zniekształceń harmonicznych „wydatnie spada w przedziale powyżej 2 kHz, utrzymując się na znikomym poziomie średnim wynoszącym 0,0001 %”. Sekcja konwertera zbudowana została wokół firmowego układu MDSD/MDS++ dla sygnałów DSD/PCM z 32-bitowym procesorem Hyperstream ES9028 PRO firmy ESS Technologies, składający się z ośmiu równoległych kanałów wykorzystujących układ redukcji szumów ANCC. Najnowsza generacja tej konfiguracji gwarantuje, jak mówi producent, 2,8-krotne polepszenie parametrów technicznych. Najnowszy zintegrowany odtwarzacz SACD współpracuje z korektorami akustyki Accuphase, a jego wyjście symetryczne wyposażono w przełącznik fazy sygnału.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena: 89 900

www.ACCUPHASE.com

ACCUPHASE.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne