Weiss MAN301R ⸜ nowa wersja odtwarzacza plików

Szwajcarska firma Weiss wprowadza do sprzedaży nową wersję odtwarzacza plików MAN301, teraz z dopiskiem „R”.

Jak czytamy w materiałach prasowych, podczas gdy oryginalny MAN301 oferował pełną kontrolę nad biblioteką muzyczną, pojawiła się potrzeba dodania nowych funkcji, wspierających odtwarzanie strumieniowe z serwisów tego typu – tak narodziła się nowa wersja urządzenia.

 

» Weiss w HIGH FIDELITY: DAC502 ⸜ przetwornik cyfrowo-analogowy, test → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
W skrócie:
  • nowa płyta ITX z napisanymi sterownikami,
  • nowy interfejs Firewire,
  • nowy wewnętrzny dysk SSD z nowym oprogramowaniem Roon,
  • nowy moduł Wi-Fi (w zależności od wieku urządzenia).

Producent pisze:

W ciągu ostatnich dziesięcioleci sprzedaż płyt CD i plików do pobrania spadła. Wielu użytkowników preferuje streaming, zamiast odtwarzania plików z lokalnych serwerów NAS lub podłączonych urządzeń USB.

Nowy MAN301R nadal posiada większość funkcji swojego poprezdnika, w tym radio internetowe. Nowa płyta ITX jest osiem razy bardziej wydajna, mamy też całkowicie nowe sterowniki i 8 GB/RAM.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Aktualizacja oprogramowania ma zmienić ten odtwarzacz plików w streamer muzyczny oparty na systemie Roon, obsługujący sygnał w rozdzielczości do 24 bitów i 192 kHz. System Roon płynnie integruje pliki użytkownika z plikami oferowanymi przez serwisy strumieniowania muzyki Qobuz, Tidal i KKBox, dając użytkownikowi – jak czytamy – praktyczną kontrolę nad jego kolekcją muzyczną.

Nowy interfejs użytkownika zapewnia pełny przegląd możliwości MAN301R, z dostępem do wyboru trybu (serwer Roon, przedwzmacniacz, zgrywanie płyt CD) i możliwością ustawienia poziomu wyjściowego. Interfejs zapewnia również zdalny dostęp do przełącznika typu filtra cyfrowego i funkcji odwrócenia fazy absolutnej.

O urządzeniu opowiada Daniel Weiss, właściciel firmy w filmie zamieszczonym na YouTube → TUTAJ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena: TBA

WEISS.ch

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne