KBL Sound EXTREMA. Jubileuszowa seria kabli

Warszawska firma KBL Sound na jubileusz 10-lecia swojego istnienia przygotowała nową serię kabli o nazwie EXTREMA.

Została ona zaprojektowana – jak czytamy – „według najwyższych standardów i z użyciem najlepszych dostępnych materiałów”. Pierwszy z nich, kabel zasilający AC Extrema, został po raz pierwszy zademonstrowany w sierpniu 2023 roku na największych azjatyckich targach AV w Hong Kongu, a premierę prasową będzie miał w → HIGH FIDELITY już w przyszłym miesiącu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent informuje, że kabel zasilający AC Extrema powstawał w ramach rozwijania serii TriKord Power Series, zainicjowanej przez KBL Sound w 2018 roku. W zamyśle producenta ma to być „bezkompromisowy kabel do wyrafinowanych systemów”.

W jego konstrukcji zostały zastosowane ultracienkie przewodniki z miedzi monokrystalicznej „o najwyższej czystości i gładkości powierzchni”, w liczbie 489. Ich geometria została zoptymalizowana po, jak mówią materiały prasowe, latach doświadczeń z poprzednimi wersjami. Przewodniki są zgrupowane w trzech asymetrycznych wiązkach w każdej z trzech żył. KBL pisze, że grubość kabla nie jest zwykłym efektem wizualnym, tylko „konsekwencją jego szczególnej topologii”:

Dzięki niej maksymalnie rozprzestrzenione żyły i równie oddalone od nich szerokopasmowe warstwy ekranujące, w połączeniu z odpowiednio strojonym tłumieniem drgań, pozwoliły uzyskać ekstremalne parametry.

W konstrukcji zastosowano takie dielektryki, jak: Teflon, Kapton, polipropylen, bawełna, poliolefina i powietrze. Zakończenia kabla to topowe wtyki Furutech Fi-50 z wykorzystaną m. in. dla celów antystatycznych nanotechnologią, w których elementy stykowe zrobione zostały z czystej miedzi poddanej procesowi α (Alpha), czyli kriogenizacji i demagnetyzacji. Korpus piezoceramicznych wtyczek Furutecha uzbrojony jest w posrebrzaną plecionkę z włókien węglowych, oraz tłumiąco-izolującą powłokę z kopolimeru acetalu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Kabel zaprojektowano tak, żeby mógł sprawdzić się w każdym zastosowaniu, zarówno do urządzeń o wysokim poborze mocy, jak i mniejszym, do listew zasilających, wszystkich urządzeń analogowych i cyfrowych.

Cena

Standardowa długość to 1,8 m z wtykami IEC 15A, możliwe wtyki C19 20A. Cena detaliczna kabla o długości 1,8 m – 38 500 zł.

www.KBLSOUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne