iFi Audio hip-dac 3. Premiera w salonie Q21

Salon Q21 zaprasza na premierę, a wcześniej do przedsprzedaży nowego przetwornika D/A brytyjskiej firmy iFi Audio.

iFi hip-dac 3 to już trzecia edycja niezwykle popularnej „flaszki” z dwoma wyjściami słuchawkowymi, wbudowanym akumulatorem i niezwykłym dizajnem. Tym razem w kolorze tytanowym, chociaż patrząc na niego, przychodzi do głowy również sformułowanie „szampański”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Dzięki eleganckiej i wytrzymałej aluminiowej obudowie, przenośny hip-dac 3 bezproblemowo mieści się w kieszeni lub torbie. Zastępuje kiepski DAC i wzmacniacz w smartfonach, tabletach i komputerach. Wystarczy podłączyć go przez USB-C, podpiąć ulubione słuchawki i cieszyć się bogatym, dynamicznym dźwiękiem.
Hip-dac 3 charakteryzuje się zbalansowaną topologią, rzadko spotykaną w tym przedziale cenowym. Taka konstrukcja minimalizuje zniekształcenia sygnału, zapewniając czystszy i bardziej urzekający dźwięk w słuchawkach. Jest ona dostępna z pomocą wyjścia Pentaconn 4,4 mm.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do obsługi urządzenia służą dwa porty USB-C: jeden jest do przesyłania sygnału audio, a drugi do ładowania. Dzięki temu można jednocześnie ładować urządzenie i słuchać muzyki. Przełącznik na spodzie aktywuje firmowy układ iEMatch, który ma pomóc w odtwarzaniu muzyki za pomocą słuchawek wokółusznych i  dokanałowych o wysokiej czułości. Minimalizuje ona szum.

Wewnątrz urządzenia zastosowano nowe kondensatory metalowo-foliowe zapewniające – jak czytamy – „lepszą charakterystykę częstotliwościową”. Dodatkowo zaktualizowana wersja obwodu GMT iFi, w połączeniu z nowym oscylatorem kwarcowym, „jeszcze bardziej redukuje szumy fazowe, zapewniając czystszy dźwięk”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wbudowany wzmacniacz może dostarczyć aż do 400 mW przy obciążeniu 32 Ω, dzięki czemu jest, jak zapewnia producent, kompatybilny większością słuchawek na rynku. Dodatkowo skutecznie napędza słuchawki o wysokiej impedancji dzięki napięciu wyjściowemu wynoszącemu do 6,3 V na wyjściu zbalansowanym

Salon Q21 informuje, że w przedsprzedaży można kupić wzmacniacz iFi w obniżonej cenie. Wystarczy skorzystać z kodu „HIPDAC3” i sprawdzić swoją cenę promocyjną.

Adres

Salon audio-video Q21, Pabianice, Reymonta 12, tel.: (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne