dCS Lina. Referencyjny odtwarzacz plików ze wzmacniaczem słuchawkowym

Brytyjska firma dCS wprowadziła do sprzedaży trzyczęściowy, referencyjny system Lina przeznaczony do słuchania przez słuchawki.

Choć na pokładzie znajdziemy zarówno transport plików audio, jak i przetwornik D/A, to urządzenie zostało pomyślane przede wszystkim jako referencyjny wzmacniacz słuchawkowy. dCS mówi o nim „topowy system do odtwarzania muzyki przez słuchawki”. Całkowicie nowa seria komponentów obejmuje dedykowany odtwarzacz plików (transport + przetwornik cyfrowo-analogowy), wzmacniacz słuchawkowy i zegar taktujący, które można nabyć pojedynczo lub jako kompletny system.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Koncepcja serii Lina wywodzi się z opracowanego w 2018 roku odtwarzacza plików Bartók, który został zaprojektowany zarówno do słuchania przez słuchawki, jak i przez głośniki. Podczas podróży mającej na celu stworzenie Bartóka inżynierowie dCS, jak czytamy w materiałach prasowych, „nauczyli się wiele o wzmacnianiu i odtwarzaniu – na tyle, że zrobili kolejny krok, projektując zestaw komponentów Lina”.

Firma w swoim komunikacie informuje, że ciężko pracowała, aby zapewnić ten sam szczegółowy, przejrzysty i muzykalny dźwięk, którego melomani oczekują, ale wraz z nowymi funkcjami, które “odzwierciedlają różnice w sposobach słuchania” – przez słuchawki i przez kolumny.

Odtwarzacz plików wyposażono w dotykowy wyświetlacz i łączy się on ze wzmacniaczem za pomocą łącza zbalansowanego XLR lub niezbalansowanego RCA. Sekcja przetwornika wyposażona jest w firmowy układ Ring DAC. Wzmacniacz słuchawkowy ma wyjście typu duży jack, ale również dwa wyjścia zbalansowane, na gniazdach XLR – pojedynczym 4-XLR i dwoma 3-XLR. Wygląda na to, że zabrakło tylko zbalansowanego wyjścia 4,4 mm Pentaconn. Urządzenia łączymy magistralą sterującą PowerBus.

DCSAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne