Astell&Kern HB1 & Kann Ultra. Przenośny DAC & odtwarzacz plików

Koreański producent wprowadził do sprzedaży dwa nowe produkty.

Pierwszy z nich, HB1, to niewielkich rozmiarów przetwornik cyfrowo-analogowy. Posiada on nie tylko zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, ale i może działać, jako DAC podłączony przez USB oraz bezprzewodowo za pomocą Bluetooth z wykorzystaniem aptX HD. Z kolei Kann Ultra to najnowsza i najmocniejsza zarazem wersja odtwarzacza plików. Jest ona oparta na dwóch układach ESS9039PRO w trybie dual-mono i oferuje – jak czytamy w materiałach prasowych – nie tylko „ogromną moc”, ale i wszystkie „autorskie rozwiązania firmy” wraz z najnowszą funkcją Digital Audio Remaster.

HB1

Najnowszy przenośny DAC ze zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym może pracować zarówno jako DAC podłączony przez kabel USB, jak i może też odbierać bezprzewodowo strumień danych za pomocą transmisji Bluetooth. W tym ostatnim scenariuszu urządzenie oferuje wsparcie dla wszystkich ważnych kodeków, wliczając w to aptX HD dla zapewnienia znakomitej jakości brzmienia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Część przetwornika cyfrowo-analogowego oparta została w HB1 o jeden z najnowszych układów marki ESS Technology – ED9281AC PRO. To dedykowana kość, która oferuje – jak czytamy – nie tylko „znakomite brzmienie”, ale została także zaprojektowana tak, aby „zapewnić optymalne wykorzystanie energii”, co bezpośrednio przekłada się na wysoką żywotność wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego. Czas odtwarzania przy użyciu kodeka ACC wynosi dzięki temu do 6 godzin. A ładowanie do pełna zajmuje tylko półtora godziny.

HB1 mamy oferuje dwa wyjścia słuchawkowe – mini-jack 3,5 mm oraz zbalansowane wyjście Pentaconn 4,4 mm. To ostatnie zapewnia w pełni zbalansowany tor sygnału począwszy od przetwornika cyfrowo-analogowego. DAC akceptuje pliki wysokiej rozdzielczości PCM do 384 kHz oraz DSD do DSD256 (Quad-DSD). Oczywiście znajdziemy także pełne wsparcie dla standardów MQA oraz LDAC.

» Cena: 1390 złotych
Kann Ultra

To najnowszy odtwarzacz z serii Kann, tym razem w najmocniejszej oraz całościowo – jak czytamy – „najlepszej wersji, jaką do tej pory koreańska marka stworzyła”. I dalej:

Przy wprowadzaniu serii KANN, inżynierom marki Astell&Kern przyświecał cel, aby stworzyć odtwarzacze, które będą w stanie nie tylko napędzić każde, nawet najtrudniejsze słuchawki na rynku, ale też zaoferują przy tym czyste, neutralne oraz precyzyjne w każdym calu brzmienie. Najnowszy model, czyli KANN ULTRA wynosi obie te cechy na jeszcze wyższy, niespotykany dotąd poziom. Łączy bowiem dwa najnowsze układy przetwornika ESS9039MPRO z niebywale mocnym wzmacniaczem, który potrafi zaoferować aż 16 Vrms napięcia na wyjściu słuchawkowym. A to z kolei bezpośrednio przekłada się na możliwość napędzenia nawet najmniej efektywnych konstrukcji planarnych. A także na zachowanie w każdej konfiguracji ogromnego zakresu dynamiki i pełnej kontroli nad przetwornikami w słuchawkach.

Astell&Kern KANN ULTRA to nie tylko dwa układy ES9039MPRO w układzie dual-mono, ale także implementacja autorskiego resamplera o nazwie Digital Audio Remaster. Funkcja to umożliwia zmianę charakterystyki brzmienia odtwarzacza i sprawia też – jak czytamy – że „możemy nie tylko polepszyć jakość słabo nagranego materiału”, ale także „uzyskać lepszą kompatybilność z szerokim wachlarzem słuchawek”.

Wzmacniacz słuchawkowy w KANN ULTRA posiada cztery osobne tryby wzmocnienia: Low, Mid, HIGH i SUPER. Są one specjalnie zaprojektowane tak, aby odtwarzacz ten „mógł bez szumów napędzić wysoko-skuteczne IEM-y”, a przy tym „bezproblemowo poradził sobie także z największymi nausznymi konstrukcjami”. W trybie SUPER maksymalne napięcia wynoszą: 8 Vrms dla wyjścia niezbalansowanego i aż 16 Vrms dla wyjścia zbalansowanego.

Odtwarzacz, oprócz wsparcia dla wszystkich nowych kodeków, takich, jak chociażby LDAC, jest także urządzeniem ROON READY. Co znaczy, że może działać także jako końcówka dla Roona, wspierając także oprogramowanie ROON Arc. Nie zapomniano także o pełnym wsparciu dla gęstych formatów – PCM do 768 kHz i DSD do DSD512.

» Cena: 8500 złotych

www.ASTELLNKERN.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne