YG Acoustics VANTAGE LIVE. Aktywne kolumny amerykańskiego producenta – już w Polsce

Vantage Live to najnowsze, aktywne kolumny amerykańskiej firmy YG Acoustics, których można już posłuchać w Polsce.

Są one zwieńczeniem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych zespołu obejmującego trzy firmy: YG Acoustics, Bel Canto i Cambridge Acoustic, na dwóch kontynentach, zjednoczonych – jak czytamy w materiałach prasowych – „pasją do zredefiniowania granic high-endowego dźwięku”.

Przy ich konstruowaniu firma wyszła od głośników Vantage: swojego najbardziej kompaktowego modelu o budowie trójdrożnej. Są one wyposażone w głośnik wysokotonowy ForgeCore i głośniki BilletCore w całkowicie aluminiowej obudowie. Jak mówi producent, każdy aspekt Vantage Live „został zaprojektowany i dostrojony przy użyciu złożonego wielodomenowego modelowania w połączeniu z tysiącami godzin krytycznych odsłuchów”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent zapewnia, że zwrotnica DSP uwzględnia wszystkie niuanse przetworników i obudowy, „zapewniając doskonały dźwięk przy wszystkich poziomach głośności”. Co więcej, „wyjątkowe zachowanie fazowe zapewnia holograficzne obrazowanie w szerokim sweet spocie, dając niezwykłą elastyczność przy rozmieszczeniu głośników”.

Współpracując z Bel Canto, firma opracowała specjalną kombinację układów DSP, DAC-a i wzmacniacza. Każdy głośnik jest ma wzmacniacz o mocy 700 watów. Vantage Live to także tzw. end point Roon, czyli odtwarzacz plików audio. Za pomocą aplikacji możemy bezpośrednio odtwarzać pliki z Tidala i Qobuza; system odtwarza również pliki DSD, MQA, 192 kHz PCM.

Kontroler wyposażony został w przedwzmacniacz gramofonowy, akceptujący wkładki MM lub MC i pozwalający na regulację wzmocnienia i obciążenia. Uwzględniono również szereg innych wejść w tym AES/EBU, S/PDIF (BNC), optyczny (Toslink), USB-B, host USB, Ethernet i dwie pary wejść analogowych RCA. Sygnał można przesyłać za pomocą kabli lub bezprzewodowo (Wi-Fi).

System ma być kontrolowany przez urządzenie mobilne z uruchomionym systemem Roon lub za pomocą bezpłatnej aplikacji SEEK, która może bezpośrednio przesyłać strumieniowo Tidal i Qobuz. Do kompletu otrzymujemy aluminiowy pilot.

www.YG-ACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne