YG Acoustics Peaks. Nowa seria głośników

Amerykańska firma YG Acoustics wprowadza do sprzedaży nową serię głośników o nazwie Peaks.

Seria Peaks to pięć nowych modeli głośników oraz aktywny subwoofer. Nowe modele wykorzystują opatentowane przez YG głośniki wysokotonowe ForgeCore i przetworniki średnio- oraz niskotonowe BilletCore. Zamontowane są one w grubym aluminiowym froncie, precyzyjnie obrabianym we własnym zakresie. Fronty mają charakterystyczny profil, wybrany przy pomocy modelowania komputerowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
W serii Peaks znajdziemy pięć kolumn, dwa modele podstawowe i trzy podłogowe, a także subwoofer:
  • Cairn, dwudrożny model podstawkowy ⸜ cena: 11 100 Euro za parę,
  • Tor, dwudrożny model podstawkowy ⸜ cena: 13 700 Euro za parę,
  • Talus, dwudrożny model podłogowy ⸜ cena: 18 500 Euro za parę,
  • Ascent, trójdrożny model podłogowy ⸜ cena: 25 800 Euro za parę,
  • Summit, trójdrożny model podłogowy ⸜ cena: 32 500 Euro za parę,
  • Descent, subwoofer aktywny⸜ cena: 10 200 Euro.

Producent pisze:

„Dzięki unikalnemu połączeniu najnowocześniejszych osiągnięć naukowych i inżynieryjnych, seria Peaks to przykład konstrukcji bez kompromisów. Wszystko, od przetworników, obudów i zwrotnic, aż po okleinę, lakier i okablowanie wewnętrzne, zostało starannie dobrane i wymodelowane, aby zapewnić najdokładniejszy, najbardziej muzykalny dźwięk.
Głośniki Peaks generują ogromną scenę dźwiękową, zapewniając również szczegółowość, przy zachowaniu wyjątkowej muzykalności i naturalnego dźwięk, który nigdy nie męczy. Oferują holograficzne obrazowanie w bardzo szerokim obszarze w połączeniu z czystym, dynamicznym i głębokim, autorytatywnym basem”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zamknięte obudowy są wykonane zostały z grubego, gęstego włókna żywicznego, o zakrzywionym profilu w  niestandardowych prasach przez doświadczone warsztaty europejskie. Wewnątrz znajdziemy innowacyjne usztywnienia i pochłaniacze akustyczne, które eliminują rezonanse obudowy i odbicia między ściankami.

Jak mówi producent, topologie zwrotnic zostały zoptymalizowane poprzez złożone symulacje komputerowe i „niezliczone godziny krytycznych odsłuchów”. Projekty te, jak czytamy, „maksymalizują jakość dźwięku” i zapewniają szeroką kompatybilność ze wzmacniaczami. W zwrotnicach serii Peaks wykorzystano „najwyższej jakości komponenty”. Zwrotnice są ręcznie montowane na płytkach drukowanych, które YG wykonuje we własnym zakresie.

www.YG-acoustics.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne