Wzmacniacz UNISON RESEARCH Unico Due. Odsłuchy w salonie Q21

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy wzmacniacza zintegrowanego Unico Due włoskiej firmy UNISON RESEARCH.

Jak czytamy w zaproszeniu, producent ten stworzył wzmacniacz charakteryzujący się „wysoką dynamiką, solidnym basem, muzykalną i melodyjną średnicą i czystymi sopranami”.

Unico Due jest hybrydowym wzmacniaczem zintegrowanym, z lampową sekcją przedwzmacniacza i półprzewodnikowym wzmacniaczem mocy. Układ jego poprzednika został całkowicie przeprojektowany. Poprawione zostało zasilanie, na przykład poprzez większą pojemność kondensatorów filtrujących, teraz wynoszącą 80000 μF. Dodatkowo transformator zamknięto w puszcze chroniącej pozostałe bloki przed generowanymi przez niego zakłóceniami, a cały zasilacz uzyskał dodatkowe ekranowanie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W stopniu sterującym wzmacniacza zastosowano podwójne triody ECC83, pracujące w klasie A, natomiast w stopniu wyjściowym pracują w firmowym rozwiązaniu o nazwie Dynamic Class A, tranzystory mocy w konfiguracji dwóch par komplementarnych na kanał (Super – Symetric). Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się uzyskać moc wyjściową na poziomie 100 W RMS (8 Ω) i 180 W RMS (4 Ω), a nawet 290 W RMS (2 Ω), na kanał.

Unison Research Unico Due oferuje trzy wejścia liniowe, wejście gramofonowe, wejście USB B, wejście monitorowe, wyjście na aktywny subwoofer, wyjście liniowe. Z ciekawych funkcji należy odnotować tryb pracy o nazwie „A/V” w którym można urządzenie wykorzystać do współpracy z systemem kina domowego jako frontowy wzmacniacz mocy programując mu poziom wzmocnienia. Cena wzmacniacza wynosi 14 999 zł.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne