WiiM Ultra ⸜ odtwarzacz plików audio

Firma WiiM zaprezentowała swój najnowszy flagowy produkt — WiiM Ultra.

Jest to odtwarzacz plików audio z przedwzmacniaczem. Polski przedstawiciel, firma 21Distribution, pisze:

To innowacyjne urządzenie stanowi połączenie zaawansowanej technologii, eleganckiego designu i wszechstronnych możliwości, które zadowolą nawet najbardziej wymagających audiofilów. Jest to idealne rozwinięcie oferty producenta, w której znajdziemy już trzy streamery i jeden wzmacniacz sieciowy.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

To niewielkie urządzenie ma solidną aluminiową obudowę oraz a 3,5-calowy kolorowy ekran dotykowy pokryty szkłem, umieszczony na przednim panelu. Na tylnej ściance WiiM Ultra znajdziemy gniazda HDMI ARC do telewizora, dedykowane wejście gramofonowe z przedwzmacniaczem, porty USB, RJ45, wejście i wyjście optyczne, wyjście koaksjalne, wyjście dla subwoofera oraz wejścia i wyjścia liniowe. Dzięki temu, jak czytamy, WiiM Ultra „może stać się centralnym elementem każdego systemu audio”, do którego wystarczy podłączyć wzmacniacz mocy lub aktywne kolumny.

Odtwarzacz wyposażono w przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE 32-bit/384 kHz ES9038 Q2M oraz wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2. Wiim Ultra pozwala na streaming plików z serwisów Spotify Connect, TIDAL Connect, AirPlay 2, Google Chromecast Audio, wbudowaną Alexę, DLNA oraz Roon (w certyfikacji). Możliwość kontrolowania urządzenia za pomocą Alexy, Siri czy Google Voice sprawia, że zarządzanie muzyką ma być „proste i intuicyjne”. WiiM Ultra oferuje także port USB-A do odtwarzania multimediów oraz wyjście słuchawkowe na przedniej ściance

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie wyposażono także w korekcję akustyki pomieszczenia, która pomoże dostosować dźwięk do danego wnętrza. Jednym z kluczowych elementów WiiM Ultra ma być możliwość dostosowania dźwięku do indywidualnych preferencji użytkownika. Urządzenie posiada 10-pasmowy korektor graficzny oraz 24 wstępne ustawienia, które umożliwiają dostosowanie dźwięku do różnorodnych gatunków muzycznych i warunków odsłuchowych. Za pomocą aplikacji WiiM Home, użytkownicy mogą ustawić alarm budzika, skonfigurować wyłącznik czasowy oraz dostosować głośność i czas odtwarzania.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

WiiM Ultra będzie dostępny od lipca 2024 roku w cenie 1799 zł.

WIIMHOME.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne