Violectric V222. Wzmacniacz słuchawkowy

Violectric, producent wzmacniaczy słuchawkowych, wprowadza na rynek dwa nowe modele V222 i V202.

Obydwa bazują na wzmacniaczu słuchawkowym Violectric V200. V202 jest wzmacniaczem niezbalansowanym, a V222 ma konstrukcję zbalansowaną. To jednocześnie jedne z bardziej przystępnych cenowo propozycji Violectric. Wzmacniacz ten to opracowana od podstaw konstrukcja. Zaimplementowano w niej specjalnie opracowany przez niemiecką firmę tor wzmacniający, zoptymalizowany tak – jak czytamy – aby zapewnić „najlepsze brzmienie i szeroką kompatybilność z różnymi modelami słuchawek”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Violectric V222 to także wzmacniacz w pełni zbalansowany, co oznacza, iż na pokładzie znalazły się cztery aktywne moduły wzmacniające, po dwa na każdy kanał. Sygnał od gniazd XLR aż do gniazd wyjściowych – w tym przypadku 4-pin, bądź 4,4 mm Pentaconn – prowadzony jest w torze zbalansowanym. V222 daje nam wybór i możliwość pracy ze słuchawkami z kablem niezbalansowanym. Wzmacniacz posiada zarówno wejścia XLR, jak i RCA, które w prosty sposób możemy wybrać za pomocą przełącznika na przedniej ściance.

Moc szczytowa  najnowszego wzmacniacza Violectric wynosi 3500 mW przy obciążeniu 50 Ω. Jest też w stanie dostarczyć ponad 23 V RMS napięcia, co sprawi, że także modele słuchawek o wyższej impedancji nie powinny być dla niego problemem, głownie dzięki zasilaniu o napięciu 50 V. Transformator został odizolowany, a filtracja ma sumaryczną pojemność 22 000 μF. Jak pisze dystrybutor, „każdy element tego wzmacniacza został zoptymalizowany tak, aby całość brzmiała najlepiej w swojej klasie”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W komunikacie prasowym czytamy:

Violectric V222 to także solidna konstrukcja obudowy połączona z ergonomią oraz wygodą użytkowania. Przede wszystkim mamy odpowiednio oddalone od siebie gniazda słuchawkowe, co sprawia, że podłączanie kabli nie będzie stanowiło problemu. Ponadto oprócz standardowego gniazda zbalansowanego typu 4-pin i niezbalansowanego typu 6,35 mm zastosowano także coraz bardziej popularne i niezwykle praktyczne gniazdo 4,4 mm Pentaconn. Do tego na przedniej ściance znajdziemy duże aluminiowe pokrętło, które nie tylko pozwoli na precyzyjne ustalenie poziomu głośności, ale jest też niezwykle przyjemne w działaniu. Całości dopełnia w pełni aluminiowa obudowa, która nadaje wzmacniaczowi solidnego i nowoczesnego zarazem wyglądu.
Dostępność i cena

Wzmacniacz Violectric V222 dostępny jest już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Storew cenie 5999 zł.

www.VIOLECTRIC.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne