Vienna Acoustics ma nowego dystrybutora

Vienna Acoustics ma nowego polskiego dystrybutora – to firma JRC/Q21 z Pabianic.

Vienna Acoustics to austriacka firma specjalizująca się w produkcji kolumn głośnikowych. Założona została w 1989 roku przez Petera Gansterera i Dietmara Kollera. Jej siedziba znajduje się w miejscowości Rust, położonej w austriackim regionie Burgenland, niedaleko granicy z Węgrami. Firma zatrudnia około 40 osób, a większość produkcji odbywa się w ich fabryce w Rust. Vienna Acoustics ma swojej ofercie trzy główne serie produktowe: Imperial, Concert Grand oraz Klimt.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Mówiąc o serii Liszt producent chwali się materiałami wykorzystanymi do budowy głośników, takimi jak drewno i metal oraz przetwornikami „zaprojektowanymi z myślą o jak najmniejszych zniekształceniach dźwięku”. Seria Klimt ma się wyróżniać „pięknym designem, nawiązującym do sztuki secesyjnej i postaci Gustava Klimta”, jednego z najbardziej znanych malarzy w historii Austrii. Znajdziemy w niej trzy pary kolumn, The Music, The Kiss oraz Poetry. Najwięcej modeli znajdziemy jednak w serii Concert Grand – aż siedem. Jedna z nich, Mozart, jest nowością i pojawi się na naszym rynku jeszcze w tym roku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 

W komunikacie prasowym czytamy:

Głośniki z serii Concert Grand Series to efekt ponad 30-letniego doświadczenia firmy Vienna Acoustics w projektowaniu i budowie głośników. Każdy element głośnika jest dopracowany i zoptymalizowany pod kątem uzyskania najlepszego brzmienia. Dzięki temu głośniki z tej serii zapewniają wyjątkowe wrażenia dźwiękowe, które zadowolą nawet najbardziej wymagających melomanów.

Produkty Vienna Acoustics będą dostępne w sprzedaży oraz do odsłuchu jeszcze w kwietniu.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne