Vertere Acoustics PHONO-1 w nowej wersji

Touraj Moghaddam, założyciel i dyrektor naczelny Vertere Acoustics, 18 lipca wprowadził na rynek nową wersję przedwzmacniacza gramofonowego Phono-1.

Nowy PHONO-1 MKII L ma się charakteryzować lepszym dźwiękiem. Poprawa, jak czytamy w materiałach prasowych, została uzyskana przez zastosowanie nowej pozłacanej płytki drukowanej w kształcie litery L. Aby ułatwić jego obsługę poprawiono dostępność do przełączników DIP. PHONO-1 MKII L, który jest już dostępny, ma kosztować1350 GBP, 1648 EUR, lub 1895 USD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Poprawa jakości dźwięku, jak dalej czytamy, jest subtelna, ale znacząca:

„Już MKII był lepszy od oryginału ze względu na bardziej optymalny dobór komponentów. L idzie dalej dzięki ważnym poprawkom wprowadzonym do układu elektrycznego. Przeniesienie liniowego zasilacza na główną płytkę drukowaną pozwoliło na znaczną optymalizację układu toru i uziemienia. Nowa konstrukcja zapewnia równą długość ścieżek sygnałowych, niższą impedancję oraz większą szerokość ścieżek dopasowaną do przepływu prądu stałego”.

Już wcześniejsze wersje PHONO-1 oferowały nietypowy przełącznik wyboru uziemienia z trzema pozycjami, dający wybór pomiędzy położeniami Hard Ground, Ground Lift i Soft Ground.. W niektórych systemach może to doprowadzić do uzyskania jeszcze niższego szumu tła.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

PHONO-1 jest konfigurowalny przez użytkownika, pozwalając dopasować go do większości dostępnych wkładek MM i MC. Przełączniki DIP na spodzie urządzenia umożliwiają wybór 15 impedancji wejściowych i 9 opcji pojemności wraz z 10 opcjami wzmocnienia. Na przykład, pozwala to na opanowanie pików (rosnącej odpowiedzi wysokich tonów), charakterystycznych dla wkładek MC poprzez dodanie pojemności, a nie przez zmniejszenie impedancji wejściowej. Obniżenie impedancji wejściowej ma tendencję do pogorszenia dźwięku, pogarszając dramaturgię przekazu. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych przedniej ścianki.

Specyfikacja techniczna

Typ: przedwzmacniacz MC/MM

Wzmocnienie: 40,2 dB – 62,8dB – w 10 krokach
⸤ wersja High Gain – dodatkowo 6,4 dB

Impedancja wejściowa:

  • 47 kΩ dla MM
  • 78 Ω – 47 kΩ dla MC – w 15 krokach

Pojemność:

  • 100 pF & 470 pF dla MM
  • 100 pF – 1,02 μF dla MC – w 9 krokach

Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz (+/- 0,2 dB )

Szum: < -78 dB – AWD

THD-N: 0,03%

Wymiary: 210 x 235 x 55 mm
Waga: 2 kg

www.VERTEREACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne