Vertere Acoustics DG-1 S. Nowa wersja znanego gramofonu

Touraj Moghaddam, założyciel i dyrektor naczelny Vertere Acoustics, ogłosił, że gotowa jest nowa wersja gramofonu DG-1.

Od premiery DG-1 minęły trzy lata i trzy miesiące. To były trzy lata z pandemią, komplikacjami i niedoborami w łańcuchu dostaw oraz inflacją. Ale wynikła z tego jedna korzyść – dało to Tourajowi czas do namysłu; jak zdaje sobie sprawę każdy, kto dobrze zna Touraja, czas na myślenie zawsze oznacza ulepszanie produktu. Ciekawe czasy przynoszą ekscytujące produkty, jak DG-1 S. Nowa wersja gramofonu będzie dostępna do sprzedaży we wrześniu 2022 roku.

W materiałach prasowych czytamy:

„Zmiany wprowadzone do DG-1 S zapewniają odtwarzanie w wyższej rozdzielczości, wyższy kontrast dynamiki i poprawioną separację stereo o większej precyzji, jednocześnie zachowując muzykalność, jaką zapewnia DG-1”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Co nowego?
  • Udoskonalone łożysko talerza – precyzyjne operacje obróbki i polerowania o wyższej tolerancji, dzięki czemu niedokładności zostały statystycznie zmniejszone o połowę. Supergładkie wykończenie otworu z precyzyjną kulką z węglika wolframu zapewnia niższy poziom szumu i mniejsze „dudnienie”, dzięki czemu silnik mniej się „męczy”, co przekłada się na lepszą stabilność obrotów.
  • Ramię Groove Runner S – ramię jest teraz wykonane z pięciowarstwowego laminatu polimerowego połączonego z drugim pięciowarstwowym laminatem polimerowym. Przewodnik sygnałowy PCB Flex jest wklejony pomiędzy dwoma laminatami. Nowy profil ramienia i łożyska poprawił dynamiczne wyważenie ramienia.
  • Poprawione łożyska ramienia – pionowe łożysko z wkładem z Kevlaru jest teraz regulowane pod kątem naprężenia i azymutu. Łożysko poziome z łożem nylonowym jest teraz mocowane z większą precyzją.
  • Nowe oprogramowanie Motor Drive umożliwia oddzielną regulację w dwóch krokach, najpierw napięcia fali sinusoidalnej, a następnie regulację fali kosinusoidalnej na ostatnim etapie, aby uzyskać absolutnie najniższy poziom szumów i wibracji.
  • Poprawiono również sprzężenie między trzema podstawami.

www.VERTEREACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne