Triangle Capella ⸜ aktywne kolumny francuskiego specjalisty

Triangle Capella to dwudrożne, podstawkowe kolumny aktywne.

Jak czytamy w materiałach prasowych, „jest to brzmieniowy, a zarazem niezwykle estetyczny klejnot, który sprawi, że muzyka zalśni w Twoim domu pełnym blaskiem”. Nazwa Capella nawiązuje do astronomii, a konkretnie do układu podwójnego gwiazd, kilkakrotnie większych od naszego Słońca. Rafko, polski przedstawiciel firmy, pisze:

Podobnie jak te dwie gwiazdy, kolumny aktywne Triangle Capella tworzą harmonijny duet łącząc w sobie kunsztu rzemiosła akustycznego francuskiego producenta oraz najnowsze technologie strumieniowania i wzmacniania dźwięku, wypełniając dom muzyką o nieskazitelnej jakości.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Triangle Capella oferują cyfrowe przetwarzanie sygnału, za pomocą którego korygowana jest praca przetworników – za pomocą procesora DSP optymalizowane jest pasmo przenoszenia każdego przetwornika. Czytamy:

Nowa generacja aktywnych kolumn podstawkowych od Triangle imponuje swoją efektywnością w niskich częstotliwościach. Dynamiczny filtr ciągle śledzi ruch membrany przetwornika, aby wydobyć jego pełen potencjał. W rezultacie uzyskujemy z kompaktowych głośników potężny bas.

To nie wszystko. Kolumny oferują również automatyczną kalibrację akustyki pomieszczenia. Po wykonaniu pomiaru akustyki, za pomocą telefonu lub zewnętrznego mikrofonu, kolumny automatycznie dostosują dźwięk do zastanych warunków.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 

Przetwornik nisko-średniotonowy ma membranę z papieru. Triangle od zawsze faworyzowała tę technologię w połączeniu z zawieszeniem o krótkim skoku, a to – jak czytamy – ze względu na „precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu”. Zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, co ma zapewnić kolumnom naturalny dźwięk bez zabarwień.

Kopułka wysokotonowa z różowego złota i anodowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Capella łączą się bezprzewodowo dzięki technologii WiSA, w dodatku ma to się odbywać z minimalnymi opóźnieniami sygnału (do 2,4 ms). Za pomocą WiSA kolumny synchronizują się z kompaktowym hubem, który obsługuje wszystkie analogowe i cyfrowe wejścia audio (Wi-Fi, HDMI, USB, RCA, optyczne itp.). Kompatybilne z Bluetooth i Wi-Fi kolumny (Airplay, Chromecast, UPnP/DLNA, Room Ready) komunikują się bezprzewodowo z „hubem”, kompaktowym zdalnym urządzeniem korzystającym z technologii WiSA.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Kolumny zostały wykończone okleiną z naturalnego drewna, mają autorski system DVAS (Driver Vibration Absorption System) mający redukować wibracje generowane przez głośnik nisko-średniotonowy, a także – jak zapewnia producent – „wytrzymałe wzmocnienia” z wysokiej gęstości płyt MDF i cokół z aluminium. Triangle Capella oferowane są w kolorach: Black Star, Nebula brown, Blue Astral i Space white.

Cena

Kolumny Triangle Capella kosztują 11 995 złotych za parę.

www.TRIANGLEHIFI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne